Курсова робота «Лізингові операції комерційних банків», 2008 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 08.09.2009 21:27 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Сутність лізингових операцій комерційних банків 3 1.1. Ризик лізингових операцій 5 1.2. Оцінка економічної ефективності лізингових операцій 11 1.3. Лізингові операції комерційних банків 13 Розділ ІІ. Проблеми та перспективи розвитку механізму кредитування та лізингових операцій в Україні на прикладі ПІБ (Промінвестбанк)24 2.1. Характеристика лізингово-кредитної діяльності ПІБ 24 2.2. Позиція ПІБ, щодо реалізації механізму банківського кредитування та лізингу 34 2.3. Шляхи вдосконалення та перспективи розвитку механізму кредитно-лізингових операцій 40 Висновки 43 Список використаних джерел 45

Висновок

Ступінь ризику залежить від форми та розміру кредиту, одержаного постачальником, якості майна і експлуатаційних витрат. У тому випадку, коли устаткування (майно) чи окремі його складові частини постачаються оптовиками або дилерами, ризик надзвичайно високий.

У більшості випадків лізингоодержувач не має можливості звернутися безпосередньо до постачальника, тому про якість і гарантії необхідно подбати лізингодавцеві в момент передачі йому права власності. Необхідно пересвідчитися, що обладнання, особливо якщо воно було в експлуатації (секондхенд), адекватно оцінено. Певні ускладнення можуть виникнути у випадку, коли експлуатаційні витрати, а також витрати на установку, на програмне забезпечення, навчання при попередніх лізингах знаходять своє відображення в теперішній вартості обладнання.

Необхідно зазначити, що для лізингових операцій найхарактернішим є ризик, пов'язаний з комерційним підприємством, та фінансовий ризик.

Значна частина ризиків повністю покривається підприємцями: це комерційний ризик, ризик неоптимального розподілу ресурсів, ризик дії конкурентів, економічні коливання, помилки менеджерів, зміни ціни і попиту, уподобань клієнтів, ризик неправильно обраної стратегії тощо.

Ефективність лізингової діяльності для економіки країни виявляється на багатьох напрямках. У першу чергу це ефект розширення виробничих потужностей. Лізингове фінансування придбання машин і обладнання здійснюється в рамках сукупного інвестиційного попиту, який, в свою чергу, визначається загальною господарською ситуацією. Але за інших рівних умов він створює додаткові стимули до накопичення, прискорює процес трансформації капіталу із позичкового у функціонуючий.

Другий напрямок — сприяння науково-технічному прогресу. Завдяки лізинговим операціям виробники отримали додатковий канал реалізації своєї продукції, ефективний засіб прискорення оновлення виробництва, що особливо важливо для розвитку наукоємних галузей. У той же час лізинг робить доступнішими багато які види дорогого обладнання. Розширюється коло їх споживачів за рахунок малого і середнього бізнесу. Досягнення науки і техніки швидше проникають у господарські структури.

Лізингові операції можна класифікувати за різними ознаками, до кредитних банківських операцій відносять тільки операції з фінансового лізингу, які з економічного погляду розглядаються як кредити в інвестиційну діяльність.

Організація і технологія здійснення операцій з фінансового лізингу визначаються в кожній країні власними законодавчими актами, але в загальному можна виділити три основні етапи лізингової угоди, як і при будь-якому кредитуванні: підготовчий етап; юридичне закріплення угоди; етап укладення лізингової угоди і виплати лізингових, платежів.

Промінвестбанк України є одним з найкращих банків, який в широких масштабах забезпечує розвиток промислового виробництва шляхом інвестиційних вкладень як різновиду лізингових операцій у реструктуризацію та відновлення обладнання промислових підприємств. На сьогоднішній день Промінвестбанк допоміг відновити роботу багатьом промисловим підприємствам, які є візитною карткою промислового господарства нашої держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?