Курсова робота «Електричні підстанції», 2005 рік

З предмету Інше · додано 08.09.2009 09:41 · від Tyverec · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Вступ (призначення електричної підстанції, її види) 1 2. Будова трансформаторних підстанцій, робота та призначення основних елементів, особливості різних видів підстанцій. Передбачення в будові електробезпеки та інших видів безпеки 5 3. Особливості обслуговування 21 4.Основні несправності, методи їх виявлення та усунення 23 5. Техніка безпеки при роботі на підстанціях, при їх обслуговування та ремонті 24 6.Література 27 7.Додаток 28 8.Зміст 40

Висновок

При виконанні робіт на електроустановках необхідно виконувати наступні технічні заходи:

1. Виконання необхідних відключень і прийняття заходів, які виключають можливість подачі напруги до місця робіт шляхом можливого або випадкового включення.

2. Вивішення забороняючих плакатів “Не включати - працюють люди” і “”Не включати роботи на лінії”.

3. Під’єднання переносних заземлень до заземлюючого контуру.

4. Перевірка відсутності напруги і накладання переносних заземлень на відключені струмоведучі частини.

В ТП з постійним чергуванням необхідно зберігати комплект пронумерованих з клеймом проходження і випробування переносних заземлень, набір попереджуючих плакатів, переносні огорожі, вказники напруги. В ТП напругою більше 1 кВ без постійного обслуговування, роботи проводять за допомогою ізоляційної штанги на підставці або кліщ, інших захисних приспосіблень: рукавиць, показників напруги, плакатів, переносних загороджень, загороджуючих і заземлюючих перемичок. В бригадах, що обслуговують електроустановки, повинні також бути протигази. Для зберігання захисних приспосіблень, закріплених за ТП, відводиться спеціальне місце. Відповідальність за організацію правильного зберігання захисних приспосіблень, своєчасне проведення випробування несе начальник цеху, а в цілому на підприємстві – головний енергетик.

Пожежа може виникнути при пошкодженні діючого обладнання і при запалюванні горючих матеріалів, а також під час ремонтних робіт при користуванні відкритим вогнем.

До проведення вогневих робіт допускаються люди які знають інструкцію по мірах пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт. При гасінні кабелів, проводів, апаратури застосовують вуглекислі і вуглекислотні, брометилові вогнегасники, а також розпилену воду. Основні елементи протипожежного обладнання – вогнегасники, ящики з сухим піском, азбест і лопати.

Роботи на обладнанні електростанцій і підстанцій, яке перебуває під наведеною напругою, необхідно виконувати із встановленням на спуски проводів з боку ПЛ по одному переносному заземленню або з вмиканням заземлювальних ножів на обхідному роз'єднувачі, якщо на ньому не виконуються роботи. Встановлення та зняття переносних заземлень необхідно виконувати за умови ввімкнення заземлювальних ножів у бік лінії.

До виконання робіт в працюючій підстанції допускається лише не менше 2 чоловік при чому:

-на стороні 0.4 кВ – один з працюючих має бути з групою допуску на менше 4, інший -3.

- на високовольтній стороні – не нижче 5 групи допуску.

Роботи в працюючій підстанції допускаються лише із застосуванням захисного обладнання: коврика, ботів, рукавиць діелектричних, ізольованої штанги.

Не допускається робота з захисним обладнанням строк випробування якого минув.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?