Реферат «Роль процентних ставок на ринку капііталу», 2008 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 08.09.2009 08:51 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Ринок фінансового капіталу та його рівновага 4 2. Вибір ставки процента та її роль на ринку капіталу 6 Висновки 12 Список використаної літератури 13

Висновок

Розрізняють номінальну та реальну процентні ставки. Реальна процентна ставка відображає очікувані темпи зростання економіки за визначений період часу і реальний дохід інвестора на вкладені кошти.

Номінальна процентна ставка відображає в грошовому вираженні дохід, отриманий з однієї грошової одиниці капіталовкладень. Вона перебуває під впливом попиту та пропозиції і виражає абсолютну плату за використання коштів. Реальна процентна ставка дорівнює номінальній процентній ставці за вирахуванням темпів інфляції.

Реальна процентна ставка на визначений період у майбутньому невідома на початок періоду й оцінюється на основі рівня очікуваного економічного зростання за даний період та з врахуванням ризиків.

Отже, ставка проценту, як і звичайна ціна товарів і послуг, виконує розподільчу функцію. Вона розподіляє грошовий, а відповідно і реальний капітал серед різних фірм та інвестиційних об'єктів. Фінансовий капітал притікає у ті галузі, де норма віддачі настільки висока, що гарантує виплату діючої процентної ставки за кредит. Як правило, це високопродуктивні галузі або фірми, які впроваджують нові методи виробництва, високотехнологічну продукцію.

Але процентна ставка - не ідеальний інструмент розподілу ресурсів. В сучасних умовах крупні олігополії знаходяться в значно кращих умовах щодо, отримання позики, ніж малі одноосібні підприємства. Вони можуть контролювати ціни на свою продукцію, забезпечуючи високу прибутковість виробництва і перекладаючи витрати, пов'язані зі сплатою позичкового проценту, на споживача. Крім того сам престиж крупної фірми, більш стійкої в кризових ситуаціях, дозволяє їм одержувати позики на пільгових умовах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?