Реферат «Дозвілля», 2007 рік

З предмету Культура · додано 08.09.2009 08:39 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Дозвілля і дозвіллєва діяльність як галузь наукового знання 4 2. Соціальний феномен вільного часу 6 3. Структура дозвіллєвої діяльності 8 4. Культура дозвілля як предмет культурної політики української нації 12 Висновок 13

Висновок

Таким чином, дозвілля - це діяльність, окреслена певним періодом часу. Потенціал дозвілля надає великі можливості для формування мораль-них потреб особистості. Разом з тим дозвіллєва діяльність має дефіцит позитивних моральних орієнтирів. Крім того, лише в культурно-дозвіллєвій діяльності є елементи творчості, коли людина із суб'єкта споживання перетворюється на суб'єкт творення. Тобто чим більш самокоштовним стає життя особистості, що зводиться не до утилітарних видів діяльності, тим більше підстав говорити про культурне дозвілля. Таким чином, активне, змістовне дозвілля потребує певних потреб і здібностей людей. Опиратися на творчі види дозвіллєвих занять, на забезпечення прямої участі в них кожної окремої людини - головний шлях формування в ній особистісних якостей, які сприятимуть змістовному й активному проведенню дозвілля.

Дозвіллєва культура особистості є важливим предметом наукового аналізу. Питання її розвитку в суспільстві тісно пов’язане з проблемами розвитку культури і має стати одним з пріоритетних напрямів державної культурної політики. Механізмом реалізації такої політики є багатоцільові програми, які проектуються і впроваджуються на загальнодержавному, регіональному і місцевому рівнях. Необхідно підвищення ролі науки у процесі створення і реалізації таких програм.

Оскільки в нашій країні до культури ставляться як другорядного явища, спостерігається примітивізація культурної складової життя української нації, то виникає потреба створення відповідної культурної політика, яка змогла б належно могла посісти місце серед інших національних питань, ставши однією з пріоритетних в державній політиці.

Оскільки реалізація програм у сфері дозвілля досить складна справа, то цим не може займатися кожен. Виникає потреба у професійних фахівцях, які зможуть сформулювати програмну мету, здійснити величезну кількість культурологічних досліджень стану, різних варіантів, векторів розвитку культури.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?