Курсова робота «Магнітне поле Сонця», 2007 рік

З предмету Інше · додано 04.09.2009 18:22 · від иван · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3 2. Характеристики магнітного та рух частинок у ньому 5 2.1. Поняття електромагнітного поля та магнітної сили 5 2.2. Рівномірний рух частинок у нерелятивіський та релятивіський теорії 9 2.3Фізично цікаві розв`язки рівнянь руху 14 3.Магнітні поля зір і планет 19 3.1. Експериментальні факти про поля та гіпотези стосовно джерел 19 3.2. Математичний опис магнітних полів планет 21 3.3. Магнітне поле Сонця 21 4. Потоки частинок від Сонця і вплив магнітного поля на них 27 4.1. Походження сонячного вітру 27 4.2. Опис руху частинок 32 4.3. Результати комп`ютерного моделювання 34 5. Висновок 39 6.Список літератури 41

Висновок

Вивчення рухів плазми Сонця та її зв'язку з магнітним полем було проведене на підставі спостережень променевих швидкостей в п'яти спектральних лініях: фотосферних лініях FEI 525.3 нм і FEI 512.4 нм, в лініях FEI 527.0 нм і MGI 517.3 нм, що утворюються поблизу температурного мінімуму, і в лінії хромосфери H, подовжнього магнітного поля і яскравості в лінії FEI 525.3 нм в чотирьох одиночних плямах. За спостереженнями променевої швидкості відновлені всі три складові вектора швидкості у внутрішній і зовнішній зонах тіні плями. По кожному запису обчислений модуль кута між векторами магнітного поля і швидкості.

На рівні фотосфери основної складової вектора швидкості є радіальна (уздовж радіусу плями) складова, середня її величина в центральній зоні тіні плями рівна ~1.2 км/с, а в периферійній – близько 2 км/с. Вертикальна складова направлена вниз і має величину близько 0.4 км/с для центральної і ~0.3 км/с в перифериних зонах. Середня величина модуля кута в центральній зоні рівний ~71° і в периферійній ~64°. Це означає, що рухи плазми у фотосфері направлені, головним чином, поперек магнітного поля і вниз. Зменшення кута в периферійній зоні обумовлене великим нахилом магнітного поля. У фотосфері швидкості зменшуються в 1.55 разу при переході ось спостережень в FEI 525.3 нм до спостережень в лінії FEI 512.4 нм, напівширина якої на 35% більша. На висоті формування FEI 527.0 нм (інтенсивність Роуланда в плямі 10) і MGI 517.3 нм (інтенсивність Роуланда 22) політ швидкостей в тіні плями складається з окремих елементів із зустрічним напрямом рухів. Величина складових швидкості на цій висоті в 3 – 5 разів менша, ніж у фотосфері. Вертикальна складова по виміри в лінії MGI 517.3 нм направлена вгору. Плазма в обох зонах рухається переважно поперек магнітного поля.

У хромосфері над центральною зоною тіні плями основною є вертикальна складова, яка направлена вгору з середньою величиною ~0.7 км/с. Над периферійною зоною – радіальна складова має негативний знак і її середня величина ~0.4 км/с. Середні значення модуля кута в центральній зоні тіні плями ~26° і в периферійній зоні ~33°. Це вказує на те, що в тіні плями потокові рухи плазми в хромосфері направлені, головним чином, уздовж магнітного поля. У центральної зоні Сонця плазма рухається вгору, уздовж магнітного поля, що розходиться з висотою, а в кільцевій зоні втікає в пляму уздовж похилих силових ліній поля. Периферійна зона – це але область, де починають виявляться рухи, характерні для рухів Евершеда в хромосфері над півтінню плями.

Перехід осі для рухів у фотосфері, до рухів, характерних для хромосфери над тінню плями, відбувається в шарі, який знаходиться безпосередньо над висотою формування лінії FEI 527.0 нм. Потокові рухи в хромосфері над тінню плями не є прямим продовженням потокових рухів у фотосфері над тінню плями.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?