Курсова робота «Неокейнсіанські теорії економічного зростання», 2007 рік

З предмету Макроекономіка · додано 27.08.2009 22:42 · від Олег 88 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ I. Становлення неокейнсіанської теорії та моделей економічного зростання 5 Розділ II. Основи розвитку неокейнсіанських моделей економічного зростання з врахуванням досвіду розвинутих країн 12 Розділ III. Адаптація неокейнсіанських моделей до економічної політики трансформаційної економіки України 24 Висновки 31 Література 33

Висновок

Таким чином неокейнсіанські моделі економічного зростання посідають чільне місце серед багатьох моделей економічного розвитку, що були запропоновані різними економічними школами чи течіями. Вони виникли, як продовження ідей Дж. Кейнса і розвивалися, намагаючись подолати статику та інші вузькі місця кейнсових теорій аналогічного напряму. Зробити це їм вдалося завдяки врахуванню таких динамічних факторів, як :

- короткострокові і довгострокові циклічні коливання;

- технічний прогрес;

- зміна норми нагромадження капіталу;

- зміна співвідношення заощаджень та інвестицій.

Але кожен вчений, послідовник Кейнса, пропонував свій шлях до економічного зростання і будував свою модель. Так один з перших дослідників цієї проблеми Р. Харрод для прогнозування темпів економічного зростання він запровадив коефіцієнт капіталомісткості, який пов’язав із нормою нагромадження, пояснивши причинно-наслідковий зв'язок між цими величинами. Своїми дослідженням в цьому напрямку ідеї Харрода доповнив Є. Домар. Оскільки ідеї Харрода і Домара були дуже близькими за змістом і доповнювали один одного, то ці дві теорії економічного зростання досить часто об’єднують в одну.

Оскільки модель Харрода-Домара була досить спрощеною, то її застосування на практиці вимагало більш поглибленого пояснення економічного зростання. Найбільш повно це вдалося таким представникам неокейнсіанства як Е. Хансен та Дж. Хікс. Вони пропонували програмування економіки і як засіб регулювання економічного зростання та збереження економіки країни від великих циклічних коливань такі засоби як ставка відсотка, податкова ставка, дефіцит державного бюджету та ін.

Корисність неокейнсіанських ідей на практиці, зокрема їх застосування в економічній політиці України важко перебільшити, хоча вони не є “панацеєю” для нашої економіки. Так використання цих ідей дасть змогу Українській економіці наростити темпи економічного зростання, що є необхідністю, викликаною економічним відставанням нашої держави від багатьох провідних країн світу. Але при використанні даних ідей на практиці слід враховувати як позитивний, так і негативний досвід країн, що вже сповідували ідеї неокейнсіанці. Зокрема необхідно досконало вивчити причини спаду економік усіх країн, що застосовували неокейнсіанство у своїй практиці, коли в них склалася ситуація одночасного посилення циклічності, зростання безробіття та інфляція в умовах дефіциту державного бюджету.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?