Курсова робота «Підсудність цивільних справ», 2007 рік

З предмету Право · додано 25.08.2009 21:54 · від Denya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика підсудності у цивільному процесі 1.1. Підсудність як основа побудови системи судів цивільної юрисдикції 6 1.2. Поняття та сутність підсудності цивільних справ 8 Розділ 2. Види підсудності у цивільному судочинстві 2.1. Загальна характеристика видів підсудності 10 2.2. Підсудність цивільних справ Верховному Суду України як різновид підсудності 16 2.3. Підсудність справ з іноземним елементом 19 Розділ 3. Порядок визначення підсудності цивільних справ 3.1. Порядок вирішення спорів про підсудність у законодавстві України 23 3.2. Вирішення питань підсудності у міжнародних договорах 25 Висновки 28 Список літератури 29

Висновок

Підсудність слід розглядати як один з інститутів цивільного процесуального права, норми якого закріплені в Цивільному процесуальному кодексі України, і як компетенцію (повноваження) певних загальних судів однієї ланки або окремих ланок системи загальних судів з розгляду й вирішення підвідомчих їм цивільних справ як судів першої інстанції. Тому підсудністю ще називають коло цивільних справ, вирішення яких віднесено законом до компетенції конкретного суду.

Правову категорію підсудності треба відрізняти від категорії юрисдикції (підвідомчості) цивільних справ. На відміну від юрисдикції (підвідомчості), норми щодо якої регулюють розмежування компетенції між загальними судами і спеціалізованими судами загальної юрисдикції, а також іншими державними та недержавними органами з розгляду й вирішення спорів про право та інших юридичних питань, норми права щодо підсудності розмежовують юрисдикційні повноваження конкретних судів всередині системи загальних судів з розгляду й вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Тому в зв’язку із вчиненням суддею процесуальних дій, спрямованих на відкриття провадження у цивільній справі, виникають два питання: як правильно вирішити питання про юрисдикцію (підвідомчість) справи суду і як правильно визначити її підсудність. Умовою відкриття судового провадження у конкретній цивільній справі передусім є вирішення суддею питань: чи підпадає вирішення спору про право чи іншого питання під юрисдикцію (підвідомчість) суду і, якщо підпадає, то який суд має розглядати означений спір про право чи інше питання (підсудність).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?