Курсова робота «Аналіз ринку цукру в Україні на прикладі підприємства», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 25.08.2009 16:59 · від Anna* · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретико-методологічні основи формування ринку цукру 5 1.1. Економічна сутність ринку і місце в ньому ринку цукру 5 1.2. Світовий ринок цукру і місце України в його формуванні 6 1.3. Економічна кон’юнктура і тенденції розвитку ринку цукру в Україні 9 Розділ 2. Оцінка ефективності функціонування ринку цукру 14 2.1. Характеристика ВАТ «Яреськівський цукровий завод» 14 2.2. Аналіз цукрового ринку України 18 2.3. Оцінка регіонального ринку та місце на ньому 21 Розділ 3. Пріоритетні шляхи розвитку цукрового ринку України 24 3.1. Основні напрями вдосконалення ринку цукру 24 3.2. Вдосконалення функціональної структури ринку цукру 26 Висновки 32 Список використаних джерел 34 Коментар модератора : курсова робота за 2006 рік

Висновок

Цукор виробляють понад сто країн світу і наприкінці XX ст. обсяги його світового виробництва становили близько 125 млн. т. До 30 % виготовленої продукції надходить на світовий ринок. Цукор не є дефіцитом, його пропозиція перевищує попит, тому ціни на цукор нестабільні. Близько 75 % світової торгівлі цукром відбувається на вільному ринку. Ціни Нью-Йоркської, Лондонської, Паризької бірж вважаються представницькими.

Основним виробником цукру з цукрових буряків в СНД є Україна, на її частку припадає половина загального обсягу виробництва цукру з цукрових буряків в СНД. Росія найбільше серед країн СНД виробляє цукру з імпортного цукру-сирцю. Великими виробниками цукру із цукру-сирцю останнім часом стали Казахстан і Білорусь. В Україні в середині 90-х років припинили переробляти цукор-сирець після того, як прибуток від переробки різко скоротився. В 1999 році Україна відновила імпорт цукру-сирцю для подальшої переробки після того, як стався різкий спад внутрішнього виробництва цукрових буряків, щоб збільшити завантаження виробничих потужностей вітчизняних цукрових заводів.

Україні необхідно відвоювати попередні позиції щодо місця і обсягів на зовнішньому ринку цукру, розширити та обновити асортимент цукристих продовольчих продуктів, що експортуються, підтримувати та стимулювати проведення експортних операцій на ринку цукру. Мають бути вироблені фундаментальна програма побудови вигідних для економіки держави довгострокових і стабільних зовнішньоекономічних відносин та своя стратегія торговельних переговорів за прикладом країн з розвинутою ринковою економікою.

Яреськівський цукровий завод введений в експлуатацію 10 грудня 1966 року, як державне підприємство. Основним видом продукції, що виробляє ВАТ «Яреськівський цукровий завод» являється цукор-пісок, сушений жом, попутна продукція патока, жом.

ВАТ «Яреськівський цукровий завод», що входить до складу підприємств Полтавської області, виробництво цукру та цукру-піску склало 1376,8 тис. грн.

У такій важливій галузі, як цукровій, пропонується обов’язкове державне регулювання. Багатьма вченими підкреслюється необхідність упровадження сучасних технологій, створення об’єднуючих кооперативних та інтеграційних систем між товаровиробниками. Тому пропонується здійснювати реконструкцію підприємств цукрової галузі, а також ствоpювати двоступеневу pинкову стpуктуpу з 5-7 pегіональних фоpмувань типу коpпоpацій, холдінгових компаній, агpарно-пpомислово-фінансових гpуп та 75-80 низових акціонеpних товаpиств по виpобництву цукpосиpовини, в які входитимуть один або декілька цукpових заводів. Hизові акціонеpні товаpиства забезпечуватимуть повний цикл виpощування, пеpеpобки цукpосиpовини і pеалізації пpодукції. Регіональні pинкові фоpмування потрібно ствоpювати на основі добpовільної центpалізації pяду функцій науково-технічного забезпечення, інвестиційної, фінансової і зовнішньоекономічної діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?