Курсова робота «Банківський нагляд в Україні», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 25.08.2009 12:27 · від Оксана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи здійснення банківського нагляду в україні 5 1.1. Функції і повноваження НБУ в сфері банківського регулювання та нагляду 5 1.2. Механізм виявлення проблемних банків 12 1.3. Робота НБУ з проблемними банками 16 Розділ 2. Оцінка банківського нагляду та регулювання діяльністю зат „промінвестбанк” 23 2.1. Проблеми в діяльності ЗАТ „Промінвестбанк” 23 2.2. Діяльність тимчасової адміністрації в ЗАТ „Промінвестбанк” 24 2.3. Аналіз фінансово-економічних показників діяльності ЗАТ „Промінвестбанк” 28 2.4. Оцінка виконання економічних нормативів НБУ в ЗАТ „Промінвестбанк” 33 Розділ 3. Проблеми і перспективи банківського нагляду та регулювання в україні 36 3.1. Проблеми банківського нагляду та регулювання в сучасних умовах 36 3.2. Напрями вдосконалення регулювання та нагляду за банківською діяльністю 39 Висновки та пропозиції 43 Список використаної літератури 46 Додатки 48 Коментар модератора: частина теоретичних питань - плагіат (відсутні посилання), практична частина - унікальна, до розрахунків прикріплено додатки.

Висновок

Внаслідок проведеного дослідження можна зробити наступні висновки:

1. Банківський нагляд є інститутом відособленої сфери банківської діяльності, який має власну структуру, внутрішній зміст та особливі функції. Як інститут-обмеження, він визначає норми і правила поведінки окремих банківських ланок, що дозволяє забезпечити безпеку і стабільність функціонування всієї банківської системи. Банківський нагляд потрібно розглядати і як інститут-організацію, що знаходить свій вияв у сукупності відповідних органів, установ, організацій, які беруть на себе функції розроблення норм, правил, а також контроль за їх виконанням. Процедури і дії, які здійснюються банківським наглядом, перетворюють його на трансакцію, що забезпечує обмін відповідними повноваженнями. Як трансакція управління, банківський нагляд встановлює ієрархічну систему взаємозв'язків, яка передбачає відносини управління-підпорядкування. Як трансакція-раціонування, банківський нагляд дозволяє подолати конфлікти (суперечності) в банківській системі, встановити взаємну залежність її окремих ланок, сформувати впорядкованість їх дій.

2. Основне призначення банківського нагляду розкривається через його загальні функції - нормативно-правову, контрольно-спостережну і регулятивну, які в свою чергу, здійснюються через такі специфічні функції банківського нагляду, як забезпечення законності, пруденційну, аналітичну, оціночну, консультативну-корегуючу, превентивну, обмежувально-обтяжливу. Загальні і специфічні функції мають рефлективний характер, що означає системний, взаємодоповнюючий і взаємозалежний зв'язок.

3. В курсовій роботі досліджено особливості банківського регулювання та нагляду за діяльністю ЗАТ „Промінвестбанк”. Восени 2008 року Промінвестбанк зазнав значних втрат ліквідності внаслідок масового відтоку коштів клієнтів, яка була викликана рейдерськими шляхами.

7 жовтня правління НБУ ввело тимчасову адміністрацію у Промінвестбанк. Тимчасова адміністрація відсторонила все правління ПІБ, через яке був конфлікт інтересів між акціонерами, і наклала мораторій на видачу внесків.

Відповідно до результатів викупу додаткової емісії акцій Державна корпорація "Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності (Зовнішекономбанк)" (Росія) отримала контроль над 75% акцій ЗАТ „Промінвестбанк”.

Планом фінансового оздоровлення Промінвестбанку, наданим акціонерами банку, окрім збільшення статутного капіталу, передбачено додаткове фінансування на суму понад 7 мільярдів гривень та залучення клієнтів з великими грошовими потоками, що дасть можливість якнайшвидше відновити повноцінну та ефективну роботу Промінвестбанку.

17 березня 2009 року у зв'язку з тим, що Промінвестбанк працює у звичайному режимі, дотримуючись встановлених Національним банком України економічних нормативів, виконується план фінансового оздоровлення та призначені керівні органи Промінвестбанку, Правління Національного банку України прийняло рішення про припинення діяльності Тимчасової адміністрації в Промінвестбанку.

4. Аналіз фінансово-економічного стану ЗАТ „Промінвестбанк” підтвердив ефективність роботи тимчасової адміністрації, фінансово-економічні показники покращуються, більшість економічних нормативів НБУ дотримуються.

5. На основі узагальнення практики банківського нагляду зроблено висновок, що вдосконалення регулювання банківської діяльності та нагляду має концентруватися на таких напрямах:

1. Удосконалення безвиїзного нагляду та інспектування банків:

2. Удосконалення процедур тимчасової адміністрації, реорганізації і ліквідації банків:

3. Забезпечення прозорості банківської системи:

4. Поетапне запровадження порядку оцінки адекватності капіталу відповідно до вимог документа Базельского комітету з банківського нагляду "Міжнародне наближення оцінки капіталу і стандартів капіталу: переглянута концептуальна основа" (Базель ІІ):

В курсовій роботі окреслені основні заходи в рамках кожного запропонованого напрямку вдосконалення регулювання банківської діяльності та нагляду.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали