Курсова робота «Кримінальний процес України», 2009 рік

З предмету Право · додано 09.09.2009 12:55 · від Андрей · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Поняття, зміст і типи кримінального процесу 3 2. Мета і завдання сучасного кримінального процесу 11 3. Система стадій кримінального процесу України 16 Висновки 26 Список використаних джерел 28

Висновок

Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, спробуємо зробити кілька важливих висновків.

1. Розрізняють три історичні форми кримінального процесу (в усіх його аспектах): 1) обвинувальний (змагальний), 2) інквізиційний (розшуковий), 3) змішаний (континентальний).Злочин завжди заподіює державі, суспільству, громадянам певну шкоду, і це зобов'язує державні органи, які покликані вести боротьбу із злочинністю в межах своєї компетенції, порушувати кримінальні справи у кожному випадку виявлення ознак злочину, застосовувати всі передбачені законом заходи, до встановлення подій злочину, осіб, винних у його вчиненні, до їх покарання.

Діючи в цьому напрямку, правоохоронні органи вирішують загальні завдання боротьби із злочинністю.

2. Поняття «кримінальний процес» вживається в чотирьох значеннях: діяльність органів і осіб, яка стосується порушення, розслідування, судового розгляду та вирішення кримінальних справ; галузь права (кримінально-процесуальне право), що регулює цю діяльність; правова наука, що вивчає вказану діяльність і галузь права, яка її регулює; навчальна дисципліна, в ході викладання якої студенти вивчають теорію кримінального процесу, кримінально-процесуальне право і кримінально-процесуальну діяльність.

3. Стадії в суворо визначеній послідовності змінюють одна одну і тісно пов'язані між собою. Переважна більшість кримінальних справ проходить шість основних стадій:

1) порушення кримінальної справи;

2) досудове розслідування;

3) попередній розгляд справи суддею;

4) судовий розгляд;

5) провадження в апеляційній інстанції;

6) виконання вироку, ухвали і постанови суду (судді).

Існують ще дві стадії кримінального процесу, що називають виключними:

1) провадження в касаційній інстанції;

2) перегляд судових рішень у порядку виключного провадження.

4. Процесуальні гарантії - це передбачені кримінально-процесуальним законом засоби забезпечення досягнення завдань кримінального судочинства й охорони прав і законних інтересів суб'єктів, які беруть у ньому участь. Такими засобами є:

1) кримінально-процесуальна форма (є найважливішою процесуальною гарантією правильного порушення кримінальних справ, їх успішного розслідування, судового розгляду і вирішення, а також гарантією прав особи в кримінальному процесі);

2) засади (принципи) кримінального провадження;

3) дотримання процесуальних строків;

4) процесуальні обов'язки суб'єктів кримінального провадження;

5) заходи кримінально-процесуального примусу;

6) право на захист;

7) право на оскарження процесуальних дій і рішень органів розслідування, суду.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?