Реферат «Сутність і особливості міжнародної економічної діяльності», 2005 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 08.08.2009 00:35 · від Alena · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Природа та визначення міжнародної економічної діяльності 2. Форми міжнародної економічної діяльності 3. Суб’єкти міжнародних економічних операцій Висновки Список літератури

Висновок

Отже механізм міжнародного співробітництва протягом тривалого історичного періоду є складовою господарської діяльності людини. Відбувається постійна еволюція форм міжнародної економічної діяльності, що відповідає зміні матеріальних, культурних передумов співробітництва, а також цілям підвищення ефективності господарювання. В той же час відбувається зміна механізмів та інструментів регулювання міжнародної економічної діяльності як на національному рівні, так і на міждержавному та глобальному, що зумовлює нові тенденції використання форм міжнародної економічної діяльності. Підтвердженням цього є поглиблення взаємопроникнення міжнародної економіки та політики країн світу та формування ними системи інструментів торгової політики та комерційної дипломатії для вдосконалення механізмів співпраці та посилення конкурентних позицій у глобальному бізнес-середовищі.

Створення зацікавленими державами певних організаційних структур на практиці не просто породжує додаткові інструменти досягнення тих або інших цілей цих держав, а ще й веде до виникнення нових інтересів. Сам факт існування суспільних структур, зокрема й міжнародного характеру, породжує власну логіку їх життєдіяльності, автономні інтереси зацікавлених функціонерів та громадських, підприємницьких об'єднань. А це, у свою чергу, дає підстави утвореним на міжнародному рівні структурам використовувати відповідні повноваження не тільки в інтересах держав-фундаторів (а інколи і всупереч таким інтересам), а й з метою досягнення власних цілей. Тим більше, що у самих держав-фундаторів можуть бути різні, а інколи й несумісні погляди щодо бажаної поведінки утворених ними міжнародних організацій.

Своєрідний інститут наддержавної суб'єктності міжнародної економічної діяльності становлять угруповання держав відповідно до прийнятих ними режимів взаємної кооперації. Такими режимами, у послідовності, яка відповідає інтеграційній глибині об’єднання країн, є: преференційна торговельна угода, зона вільної торгівлі, митний союз, спільний ринок, економічний союз, політичний союз, валютний союз, континентальний та міжконтинентальні ринки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення