Реферат «Злиття та поглинання у міжнародному бізнесі», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 06.08.2009 15:44 · від Reladon · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття злиття та поглинання підприємств 4 2. Причини злиттів та поглинань 5 3. Типи злиттів і поглинань 7 4. Основні світові тенденції злиттів та поглинань 11 5. Особливості ринку M&A в Україні 14 Висновки 17 Список використаних джерел 19

Висновок

Сьогодні в Україні спостерігається подальше реструктурування економіки, викликане зокрема тим, що власники багатьох підприємств прагнуть позбутися непрофільних активів, що були придбані «за нагодою». Одними з ефективних інструментів реструктуризації є злиття й поглинання. Основною перевагою злиттів і поглинань та одночасно головним мотивуючим фактором є синергітичний ефект, що виражається в створенні додаткової вартості від цього інтеграційного процесу.

За умов успішності проведення процесів злиття/поглинання ці операції позитивно впливають на економіку країни. Процеси злиття/поглинання призводять до побудови «логічно інтегрованих» бізнесів, призводять до збільшення їх масштабів, підвищують конкурентоспроможність та ефективність, що свідчить про успішну реорганізацію та в кінцевому підсумку дозволяє говорити про логістику управлінських рішень в економіці країни.

Економіки, які розвиваються, потребують більших масштабів процесів реструктуризації, зокрема і шляхом M&A, ніж розвинуті країни. Але розвиток цих процесів в Україні був припинений в зв’язку з світовою фінансовою кризою. В цій ситуації портфельні інвестори вийшли з ризикових інструментів, якими є активи в країнах, що розвиваються, а стратегічні інвестори перестали вкладати в розвиток своїх компаній в Україні. Сподіватися на поліпшення становища можна тільки після стабілізації на світових фінансових ринках.

Але є і внутрішні причини, що стримують розвиток ринку M&A в Україні. До них слід віднести:

‒ недостатній розвиток фінансового та фондового ринків, які б забезпечували необхідними фінансовими інструментами, ресурсами та місцями укладання угод і їх здійснення;

‒ недостатня прозорість структури власності компаній;

‒ не готовність власників розкривати інформацію про наміри, діяльність та операції, тобто ставати прозорими;

‒ недостатній розвиток ринку публічної пропозиції акцій (IPO);

‒ недостатня кількість стратегічних інвесторів;

‒ складність визначення ринкової ціни компаній за відсутності котирування їх акцій;

‒ відсутність прописаних законних правил гри, що призводять до появи таких операцій як вороже поглинання або «рейдерство».

Для того, щоб ринок M&A в Україні розвивався активніше і виконував свої функції як інструмента підвищення ефективності та конкурентоспроможності вітчизняної економіки, на мою думку, необхідно здійснити наступні першочергові заходи:

1. Внесення змін до законодавства щодо врегулювання порядку злиття і поглинання відкритих акціонерних товариств, які б забезпечували прозорість здійснюваних операцій та узгоджувалися б з чинною міжнародною практикою.

2. Створення умов з боку держави для подальшої активізації реорганізаційних процесів шляхом реформування ЖКГ, транспортної галузі, сфери послуг.

3. Виконання плану приватизації об’єктів державної власності із дотриманням умов прозорості її здійснення.

4. Розвиток фондового ринку, підвищення його капіталізації та прозорості.

5. Стимулювання укрупнення банківського та страхового секторів, підвищення їх капіталізації.

6. Підготовка фахівців з питань проведення операцій злиття/поглинання. Інформаційна та аналітична підтримка операцій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?