Курсова робота «Виникнення і розвиток податкової системи в країнах Світу. Функції та принципи оподаткування.», 2005 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 22.11.2006 03:12 · від valerka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Виникнення і розвиток податкової системи в країнах світу. 1.1. Фінансова та податкова система Стародавнього Риму. 1.2. Франція Х-ХYІІІ ст. – зразок західноєвропейського феодалізму. 1.3. Податки в Київській Русі. 1.4. Податкова реформа незалежної України. 2. Функції та принципи оподаткування. 2.1. Поняття та функції податків. 2.2. Принципи та елементи оподаткування. 2.3. Класифікація податків та їх характеристика. 3. Податкова політика та її характеристика. 3.1. Суть, значення та роль податкової системи у складі державних доходів. 3.2. Принципи податкової політики та їх характеристика. 3.3. Склад податкової системи України. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

Як свідчить історична практика багатьох держав, починаючи з часів стародавнього світу, збір податків був не випадковим, а цілком природним, закономірним і диктувався логікою життєдіяльності суспільства як цілісної системи.

Свідченням виникнення держави в глибоку давнину було формування державного апарату в складі таких перших відомств, як військове, фінансове, що головним чином було представлено податковою службою.

З самого початку податки постали як натуральні чи грошові збори для суспільної потреби у визначених нормативними актами та законами розмірах з фізичних та юридичних осіб.

Збір податків - виключне право держави, жоден інший суспільний інститут не має такого права. Адже держава є політичною організацією, яка представляє все населення на певній території на відміну від будь-якої іншої організації, що діє в суспільстві і представляє окремі локальні групи інтересів за ознакою. Тому держава повноважна встановлювати і збирати податки з усіх суб'єктів (фізичних і юридичних осіб), що перебувають на її території, як певну плату за послуги, які вона надає суспільству, забезпечуючи ті чи інші спільні потреби всіх громадян.

Податки - основа формування бюджету країни, а отже і фінансування цілої низки суспільно необхідних галузей життя - освіти, науки, культури, медицини, соціальних та економічних програм тощо, утримання державного апарату.

Світова практика збирання податків накопичила величезний обсяг знань у податковій сфері. Практика податкової системи України функціонує і розвивається в одному напрямі з податковою практикою інших держав світу.

Аналізуючи історичне минуле, зазначимо, що за певних обставин податки можуть бути вирішальним чинником розвитку суспільства в цілому - допомагати йому виходити з кризового стану, або, навпаки, - кидати в кризу, зміцнювати існуючу владу чи спричиняти її падіння.

Податки можуть бути інструментом впливу на зростання економічної ефективності й економічного прогресу суспільства, сприяти розвитку передових технологій, нових галузей економіки, конкурентоспроможних галузей на світовому ринку.

Врешті, необхідно формувати суспільну свідомість доброзичливого ставлення до податків, до обов'язку їх добросовісної сплати. При цьому платники податків обов'язково повинні бачити суспільну ефективність їх сплати і відчувати цю ефективність особисто. Тільки дотримуючись принципу: «Я дбаю про країну, а потім країна дбає про мене» можна побудувати могутню економічно розвинуту державу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення