Курсова робота «Аудит розрахунків із бюджетом з податку на додану вартість», 2006 рік

З предмету Контроль, аудит, ревізія · додано 20.11.2006 16:44 · від Samotnya_Bossa · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Аудит розрахунків з бюджетом 1.1. Мета та завдання аудиту розрахунків з бюджетом 1.2. Аудит податкової звітності РОЗДІЛ 2. Характеристики та особливості податку на додану вартість 2.1. Основні характеристики податку на додану вартість 2.2. Платники податку та об’єкт оподаткування 2.3. Податкове зобов’язання з ПДВ 2.4. Податковий кредит з ПДВ РОЗДІЛ 3. Аудит податку на додану вартість 3.1. Питання, що підлягають перевірці. 3.2. Перевірка правильності визначення суми податкового кредиту 3.3. Порядок здійснення заходів, спрямованих на уникнення безпідставного відшкодування з бюджету ПДВ Висновки Література

Висновок

Податок на додану вартість (ПДВ) – загальнодержавний податок, який є головним джерелом наповнення Державного бюджету України.

Основний первинний документ з ПДВ – податкова накладна.

Основною метою аудиту розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість є встановлення повноти нарахування і сплати податку.

Для досягнення цієї мети аудитору під час перевірки слід вирішити такі завдання:

1. Встановити, чи є підприємство платником податку.

2. З’ясувати законність застосування пільгового оподаткування.

3. Підтвердити правильність і повноту визначення об’єктів оподаткування.

4. Переконатись у правильності відображення розрахунків з ПДВ.

Об'єктами оподаткування, визначеними ст. 3, за Законом України "Про податок на додану вартість" визначені такі, що оподатковуються за ставкою 20%, 0% та звільнені від оподаткування (ст.5). Податок становить 20% бази оподаткування, визначеної ст. 4 даного закону, та додається до ціни товарів (робіт, послуг), що зазначається в накладних, податкових накладних.

При перевірці податку на додану вартість використовують Книгу обліку придбання товарів (робіт, послуг).

Згідно ст. 7 даного Закону при виникненні податкових зобов’язань продавця складається податкова накладна, яка є звітним податковим документом і підлягає аудиторській перевірці, так як засвідчує кожну поставку товарів (робіт, послуг). Але у випадку ввезення на митну територію України товарів, що підлягають оподаткуванню, перевіряється митна декларація, яка прирівнюється до податкової накладної.

При перевірці розрахунків по ПДВ слід пам’ятати про дату, яка вважається датою виникнення податкових зобов’язань. Це буде дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

— дата відвантаження товарів, а для робіт, послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг);

— дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок підприємства як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу.

Податковий кредит — сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду.

Аудитор перевіряє суми податкового кредиту за відповідні звітні періоди, звертаючи при цьому увагу на таке:

• суми ПДВ, сплачені (нараховані) у звітному періоді у зв'язку з придбанням (спорудженням) основних засобів, включаються до складу податкового кредиту такого звітного періоду, незалежно від термінів введення в експлуатацію основних фондів;

• не включаються до податкового кредиту суми податку за операціями з товарами (роботами, послугами), звільненими від оподаткування;

• за товари (роботи, послуги), які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включаються суми податку в частині використання, яка відноситься до оподатковуваних операцій;

• до складу податкового кредиту не включаються суми податку, сплачені за придбані товари (роботи, послуги), вартість яких не відноситься до складу валових витрат виробництва. Податки, сплачені у зв'язку з таким придбанням, відшкодовуються за рахунок відповідних джерел.

Необхідно перевірити, чи підтверджуються всі суми, включені до податкового кредиту, податковими накладними (митними деклараціями), а також накладними, рахунками-фактурами, іншими первинними документами.

Перевіряючи законність відшкодування ПДВ, слід керуватися тим, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата списання коштів з банківського рахунка в оплату товарів, або дата отримання податкової накладної.

З'ясування достовірності, правильності розрахунків з бюджетом за ПДВ потребує також зіставлення сум ПДВ, вказаних у податкових накладних з книгами обліку придбання і продажу товарів (робіт, послуг). Дані книг обліку придбання і продажу товарів мають відповідати аналітичним і синтетичним регістрам бухгалтерського обліку.

Розрахунки з бюджетом по ПДВ мають правильно відображатися на рахунках бухгалтерського обліку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення