Дипломна робота «Формування комплексу маркетингових комунікацій підприємства», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 20.07.2009 12:11 · від Катерина · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні засади формування комплексу маркетингових комунікацій підприємства 5 1.1. Теоретична спадщина сучасних маркетингових комунікацій 5 1.2. Суть маркетингових комунікацій і управління просуванням товарів 14 1.3. Стимулювання збуту: теорія, практика і перспективи 22 Розділ 2. Дослідження комплексу маркетингових комунікацій зат “агроконтракт” 32 2.1. Загальна характеристика ЗАТ “Агроконтракт” та показників його діяльності 32 2.2. Аналіз товарної, цінової та збутової політики ЗАТ “Агроконтракт” 39 2.3. Дослідження маркетингових комунікацій ЗАТ “Агроконтракт” 45 2.4. Мерчендайзинг ЗАТ “Агроконтракт” 56 Розділ 3. Шляхи розвитку та удосконалення маркетингових комунікацій зат “агроконтракт” 62 3.1. Формування ефективної програми просування товарів 62 3.2. Розробка управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності комплексу маркетингових комунікацій ЗАТ “Агроконтракт” 67 3.2.1. Рекомендації з удосконалення організації промо-акцій 68 3.2.2. Рекомендації з удосконалення системи роботи зі знижками 80 Загальні висновки і пропозиції 82 Список використаних джерел 84 Додатки 87

Висновок

Узагальнюючи результати проведених досліджень, слід зазначити, що в умовах становлення ринкових відносин роль маркетингу і, зокрема, маркетингових комунікацій для успішної роботи підприємства досить вагома. Саме з їх допомогою можна ефективно адаптувати підприємство до мінливого ринкового середовища, встановити з його дійовими особами взаємовигідні стосунки.

Більшість помилково ототожнюють маркетингові комунікації з комплексом просування, зокрема з рекламою, персональним продажем, стимулюванням і паблік рілейшнз. Інколи ще виділяють виставкову діяльність як окремий елемент комплексу просування. Насправді, як було обґрунтовано у теоретичній частині, ці елементи є провідними, але не виключними елементами комплексу маркетингових комунікацій. Поряд з ними вагомі комунікаційні ролі виконують інші елементи комплексу маркетингу – товар, ціна канали розподілу. Не варто ігнорувати і ролі маркетингових досліджень у налагодженні ефективних комунікаційних процесів підприємства з діловим оточенням.

Дослідження, проведені на базі ЗАТ “Агроконтракт”, засвідчили, що на підприємстві сформована і використовується власна система маркетингових комунікацій. Провідну роль у ній надано стимулюванню збуту та персональному продажу, що зважаючи на особливість роботи ЗАТ “Агроконтракт”, є цілком обґрунтованим. Крім того, підприємство створило власну рекламну газету, використовує зовнішню рекламу, займається мерчендайзингом та проводить заходи, спрямовані на формування позитивної громадської думки.

Але, як було встановлено, ефективність цих елементів комунікацій є невисокою. З метою підвищення ефективності маркетингової комунікаційної політики ЗАТ “Агроконтракт” пропонується реалізувати такі заходи:

1. Підготувати та розмістити на найпопулярніших теле та радіоканалах серію аудіо та відео роликів, з допомогою яких переконувати населення купувати продукти не на продуктових ринках а у супермаркетах “Колібріс” та у гуртівні “Агроконтрактмаркет”. Аргументи: гнучкий графік роботи, незалежність від погоди, комфорт під час вибору товару, безпека продуктів та особиста безпека покупця, зручна пакровка для автомобіля, висока культура обслуговування, можливість безготівкового розрахунку, ціни приблизно такі ж, як і на продуктовому ринку а по деяких товарах – нижчі.

2. Впровадити корпоративні стандарти роботи з споживачами.

3. Забезпечити ефективне поширення рекламної газети підприємства.

4. Регулярно через ЗМІ інформувати споживачів про місце та час проведення промо-акцій.

5. Вдосконалити мерчандайзинг. Його завдання – досягнути такого вигляду магазину, щоб перебування у ньому споживача створювало ефект свята (достатньо яскраве освітлення, приємна, легка, якісного звучання музика).

6. Активно використовувати рекламні вказівки.

7. Пожвавити подієвий маркетинг - святкові події, які спрямовані на презентацію торгових марок чи об'єкту реклами (фестивалі, корпоративні вечірки, презентації, шоу).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення