Дипломна робота «Розвиток творчої уяви, емпатії дітей старшого дошкільного віку», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 18.11.2006 10:38 · від Polina · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ I. Огляд стану питання в науково-методичній літературі 1.1. Значення емоційного проживання культурного досвіду людства для розвитку особистості дитини 1.2. Емоції і їхні види 1.3. Основні функції і характеристики емоцій у сучасному їхньому розумінні 1.4. Емоційний розвиток в дошкільному віці 1.5. Эмпатия і її види 1.6. Уява. Поняття 1.7. Збагачення життєвого досвіду дитини через ознайомлення з творами мистецтва – як засіб розвитку творчої уяви і эмпатии 1.8. Зрозуміти розуміння, відчути почуття.Використання ігор і вправ для розвитку синестезії, творчої уяви, ассоциативности, эмпатии. Розділ II. експерементальне дослідження 2.1. Мета і задачі дослідження. Методи дослідження 2.2. Результати дослідження і їхнє обговорення Висновок Літетарура Додаток

Висновок

1. У результаті обстеження дітей було встановлено, що розвиток творчої уяви, эмпатии дітей старшого дошкільного віку має середній рівень.

2. Здійснений підбор засобів сприяє збагаченню емоційного досвіду дітей, емоційному розвитку старших дошкільників.

3. Розроблена методика з'явилася ефективним засобом розвитку творчої уяви, эмпатии, тому що по показниках розвитку зазначених якостей діти експериментальної групи мають великі темпи приросту, чим діти контрольної групи.

Розвиток емпатії:

Експериментальна група – 45,37;

Контрольна група – 1,84.

Розвиток уяви:

Експериментальна група – 27,02 і 37,24;

Контрольна група – 7,07 і 3,08

4. Використання эстетиченої гри ( з її різними елементами) з'явилося ефективним засобом збагачення емоційного досвіду дітей, розвитку синестезії, емпатії, творчої уяви.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для розвитку творчої уяви, емпатії дітей старшого дошкільного віку, рекомендуємо:

1. Використовувати в роботі з дітьми гри і вправи, що стимулюють розвиток уяви, асоціативності через чуттєво-емоційне збагнення навколишнього. Крім ігор і ігрових вправ, що будуються, з одного боку, на розвитку механізму синестезії, з іншого боку – на розвитку механізму эмпатії, рекомендуємо використовувати естетичесну гру, що сприяє розширенню й усвідомленню емоційно-почуттєвого досвіду дітей; через задоволення створює умови для розвитку здібностей, допомагає перебороти труднощі, що виникають у процесі самовираження при здійсненні творчої роботи. Це дозволяє дитині пізнавати навколишній світ природи, науки, мистецтва всіма органами почуттів, мати особистісне сприйняття, судження про досліджуване явище, предмет, і на основі цього найбільше повно засвоювати інформацію про нього.

2. При проведенні ігор і ігрових вправ, а також у процес естетичної гри використовувати твору мистецтва (з огляду на емоційно-почуттєвий досвід кожної дитини і групи в цілому); використовувати в роботі поряд із традиційними способами створення зображення – нетрадиційні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали