Дипломна робота «Маркетингова діяльність підприємства», 2006 рік
З предмету Маркетинг · додано 17.11.2006 09:27 · від Slira
Зміст
Висновок
В основі поняття «маркетинг» (англ. marketing) лежить термін «ринок» (англ. market). Це поняття в найбільш загальному виді припускає ринкову діяльність. Під маркетингом розуміється такий вид ринкової діяльності, при якому виробником використовується системний підхід і програмно-цільовий метод вирішення господарських проблем, а ринок, його вимоги і характер реакції є критерієм ефективності діяльності.
Маркетингова діяльність повинна забезпечити:
- надійну, достовірну і своєчасну інформацію про ринок, структурі і динаміці конкретного попиту, смаках і перевагах покупців, тобто інформацію про зовнішні умови функціонування фірми;
- створення такого товару, набору товарів (асортименту), що більш повно задовольняє вимогам ринку, чим товари конкурентів;
- необхідний вплив на споживача, на попит, на ринок, що забезпечує максимально можливий контроль сфери реалізації.
У чому полягають основні принципи маркетингу?
В основі діяльності виробників, що працюють на основі принципів маркетингу, лежить девіз: робити тільки те, що вимагають ринок, покупець. Вихідним моментом, що лежить в основі маркетингу, виступає ідея людських нестатків, потреб, запитів. Звідси сутність маркетингу гранично коротко перебуває в наступному: варто робити тільки те, що безумовно знайде збут, а не намагатися нав'язати покупцю «неузгоджену» попередньо з ринком продукцію.
Із сутності маркетингу випливають основні принципи, що включають:
1. Націленість на досягнення кінцевого практичного результату виробничо-збутової діяльності. Ефективна реалізація товару на ринку в намічених кількостях означає, по суті, оволодіння його визначеної долей відповідно до довгострокової мети, наміченої підприємством.
2. Концентрацію дослідницьких, виробничих і збутових зусиль на вирішальних напрямках маркетингової діяльності.
3. Спрямованість підприємства не на сиюминутный, а на довгостроковий результат маркетингової роботи. Це вимагає особливої уваги до прогнозних досліджень, розробки на основі їхніх результатів товарів ринкової новизни, що забезпечують високоприбуткову господарську діяльність.
4. Застосування в єдності і взаємозв'язку стратегії і тактики активного пристосування до вимог потенційних покупців з одночасним цілеспрямованим впливом на них.
Методи маркетингової діяльності полягають у тому, що проводяться:
- аналіз зовнішньої (стосовно підприємства) середовищ, у якому входить не тільки ринок, але і політичні, соціальні, культурні й інші умови. Аналіз дозволяє виявити чинники, що сприяють комерційному успіху або перешкоджають йому. У підсумку аналізу формується банк даних для оцінки навколишнього середовища і її можливостей;
- аналіз споживачів, як реальних, так і потенційних. Даний аналіз полягає в дослідженні демографічних, економічних, соціальних, географічних і інших характеристик людей, що приймають вирішення про покупку, а також їхніх потреб у широкому змісті цього поняття і процесів придбання ними як нашого, так і конкуруючих товарів;
- вивчення існуючих і планування майбутніх товарів, тобто розробка концепцій створення нових товарів і/або модернізації старих, включаючи їхній асортимент і параметричні ряди, упакування і т.д. Застарілі, що не дають розрахункового прибутку товари наймаються з виробництва і ринку.
- планування товарорух і збуту, включаючи створення, при необхідності, що відповідають власних збутових мереж із складами і магазинами і/або агентських мереж;
- забезпечення формування попиту і стимулювання збуту (ФОССТИС) шляхом комбінації реклами, особистого продажу, некомерційних престижних заходів («паблик рилейшнз») і різного роду матеріальних стимулів, спрямованих на покупців, агентів і конкретних продавців;
- забезпечення цінової політики, що полягає в плануванні систем і рівнів цін на товари, що поставляються, визначенні «технології» використання цін, кредитів, знижок і т.п.
- задоволення технічних і соціальних норм реґіону, у якому збувається продукція, що означає обов'язок забезпечити належну безпеку використання товару і захисти навколишнього Середовища, відповідність морально-етичним правилам, належний рівень споживчої цінності товару;
- керування маркетинговою діяльністю (маркетингом) як системою, тобто планування, виконання і контроль маркетингової програми й індивідуальних обов'язків кожного учасника роботи підприємства, оцінка ризиків і прибутків, ефективності маркетингових вирішень.
Збутова діяльність підприємства може ефективно здійснюватися при наявності відповідної ринкової інфраструктури на загальнодержавному, регіональному і місцевому рівнях. Рішення цієї проблеми з урахуванням і пропозицій автора сприяло б покращенню зовнішнього середовища, в якому функціонують промислові підприємства, а в результаті і створення умов для виробництва продукції, потрібної споживачеві, та її збуту.
Важливою передумовою забезпечення ефективності збутової діяльності промислового підприємства є її здійснення на основі маркетингу як інтегратора, що відіграє ведучу роль у комплексі взаємопов’язаних процесів виробництва, збуту і споживання продукції.
Його вміле використання дозволяє підприємству не просто виживати в умовах економічної кризи, але й добиватися вагомих успіхів, на що і націлені рекомендації автора. Здійснення збутової діяльності промисловим підприємством у системі маркетингу потребує докорінної зміни в формуванні товарної, цінової і збутової політики, перетворення організаційної структури і форм управління, втілення нових методів, сучасної технології та інших складових, які забезпечують своєчасне і ефективне доведення виробленої продукції до її споживачів.
Взаємовідносини товаровиробника і покупців повинні базуватися на принципах співробітництва. Цим вони не тільки допомагають одне одному в одержанні відповідного прибутку, а і сприяють взаємному розвитку в більш широкому плані.
Найважливішими завданнями є також підвищення конкурентоспроможності виробляємої продукції і застосування ефективної системи її просування на ринок.
Впровадження запропонованих рекомендацій щодо розв’язання цих проблем дозволить підвищити рівень обгрунтування управлінських рішень і покращити управління діяльністю підприємства, у тому числі і збутом.
Велике значення у просуванні товарів і послуг на ринок має стимулювання праці робітників служби маркетингу.
Диференційований підхід до оцінки результатів праці кожного робітника згідно запропонованої автором системи показників забезпечить більшу їх зацікавленість в ефективному виконанні своїх функціональних обов’язків і в досягненні підприємством конкурентних переваг.
Збут слід розглядати в якості найважливішого інструменту покращення господарської діяльності, на якому ґрунтується конкурентна перевага підприємства на ринку.
В сучасних умовах функціонування торговельних підприємств на ринку, що характеризуються підвищеним рівнем ризику і невизначеністю, використання маркетингового підходу до організації збутової діяльності є єдиною і необхідною передумовою її вдосконалення, що забезпечить їм не тільки короткочасний комерційний успіх, але й посилить стратегічне спрямування.
Для підвищення ефективності збутової діяльності в умовах маркетингової орієнтації підприємствам необхідно удосконалювати її на основі концепції STP - маркетингу, яка базується на прийнятті стратегічних рішень з трьох напрямків: сегментація, вибір цільового ринку, позиціювання.
Подібні матеріали
-
Аналіз показників маркетингової діяльності на підприємстві сфери послуг
08.02.2009 21:20 · Курсова робота за 2008 рік · вов
-
Аналіз стратегічного менеджменту ВАТ"Спектр"
18.01.2010 00:15 · Курсова робота за 2008 рік · Анна
-
Історія маркетингу, розвиток і сутність концепцій маркетингу. Сучасна концепція маркетингу в українському готельно-ресторанному бізнесі
17.05.2013 11:37 · Реферат за 2010 рік · Марфа
-
Комплексна курсова робота з дисциплін «Маркетинг» та «Сертифікація і стандартизація»
25.03.2013 16:08 · Курсова робота за 2008 рік · Татьяна
-
Контроль маркетингової діяльності промислового підприємства
19.06.2010 18:00 · Курсова робота за 2008 рік · Katerina
-
Контроль, оцінка і аналіз маркетингової діяльності підприємства
21.02.2008 16:31 · Реферат за 2007 рік · anet
-
Концепції маркетингу
07.05.2009 11:21 · Курсова робота за 2009 рік · Андрей
-
Маркетинг в сиcтемі управління фірмою
25.05.2013 10:48 · Курсова робота за 2008 рік · Ксенія
-
Маркетингова діяльність підприємства
17.11.2006 09:27 · Дипломна робота за 2006 рік · Slira
-
Маркетингова діяльність роздрібного торгівельного підприємства
10.06.2010 20:48 · Курсова робота за 2009 рік · kseniya_www
-
Маркетингова діяльність фірми та сучасні напрями підвищення її ефективності
17.04.2009 17:13 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Маркетингова товарна політика на прикладі ТМ «Василько»
21.09.2015 19:19 · Курсова робота за 2013 рік · Інна
-
Маркетингові дослідження, які проводяться на ТзОВ «Дайсан»
30.05.2013 16:12 · Звіт з практики за 2011 рік · Литвиненко Марія
-
Оптимізація маркетингової діяльності фірми “Resonant”
26.05.2010 16:16 · Курсова робота за 2000 рік · joker
-
Організація маркетингової діяльності підприємства з використанням комп’ютерних технологій
12.08.2009 15:43 · Дипломна робота за 2009 рік · Оксана
-
Організація маркетингу в страховій компанії ВАТ "ХМСК"
25.03.2009 14:03 · Дипломна робота за 2006 рік · Светлана
-
Організація управління маркетнговою діяльністю
31.05.2010 14:59 · Курсова робота за 2009 рік · Інна
-
Оценка и пути повышения эффективности маркетинговой деятельности предприятия
19.03.2009 09:00 · Дипломна робота за 2007 рік · Наталія
-
Планування маркетингової діяльності підприємства
17.04.2009 17:18 · Дипломна робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Формування комплексу маркетингових комунікацій підприємства
20.07.2009 12:11 · Дипломна робота за 2009 рік · Катерина
-
Формування комплексу маркетингу підприємства
11.06.2011 12:59 · Курсова робота за 2010 рік · Mr.V