Дипломна робота «Екологічна освіта і виховання», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 21.07.2009 09:04 · від Tanya · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ і. Теоретичні засади досліджувальної проблеми 1.1. Людина як цілісна система 1.2. Відносини людини та її життєвого середовища в сучасному світі Розділ іі. Формування екологічного мислення людини 2.1. Екологічне мислення як складова частина стратегії сталого розвитку 2.2. Основні напрями які впливають на формування екологічного мислення Розділ ііі. Аналіз стану екологічної освіти в україні 3.1. Сучасна екологічна освіта в Україні 3.2. Дослідження екологічної освіти у вищих навчальних закладах Висновки Список використаних джерел 71. сторінка

Висновок

Розглянувши дану тему ми дійшли висновку, що проблема формування екологічного мислення є глобальною для нашого суспільства і потребує найшвидшого розв’язання, адже людство вже впритул наблизилося до екологічної катастрофи. Єдиним можливим рішенням даної проблеми є усвідомлення і розуміння наслідків бесприцендентного втручання людини в природу, а це і є екологічне мислення.

Отже, формування екологічного мислення є необхідним, бо це єдине вирішення проблеми екологічної безпеки на планеті. Це дозволить людству не йти слідом за екологічними подіями, що вже сталися, лише реагуючи тільки на наслідки у формі регіональних катастроф, а випереджати їх.

Найважливішими напрямами формування екологічного мислення є участь в цьому процесі соціальних груп і верств населення державних та не державних установ,, а саме: освітні установи всіх рівнів, установи культури, науки, туризму і спорту, сім'я, суспільні, політичні і профспілкові організації, засоби масової інформації, озброєні сили і релігійні конфесії.

Екологічне мислення повинне формуватися впродовж всього життя людини - від емоційних уявлень про природу в ранньому дитинстві і розуміння основ картини миру в молодших класах школи до формування екологічного світогляду, ексцентричного типу свідомості і необхідності власної участі в екологічній діяльності в юнацькому і дорослому періодах життя.

Виходячи з цього ми зробили висновок, що основними складовими які впливають на екологічне мислення та його ефективне формування є:

- сім'я;

- дошкільні установи;

- школа;

- початкова і середня професійна школа;

- вищі учбові заклади;

- професійна перепідготовка і підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців підприємств, установ і органів управління;

- засоби масової інформації в системі екологічної освіти і інформування населення;

- участь партій, політичних і суспільних рухів у формуванні екологічного мислення.

Нами було розроблено цілий ряд першочергових заходів для кожного чинника, з метою надання процесу формування екологічного мислення в кожній сфері більшої спрямованості та ефективності.

Виходячи з результатів проведеного нами опитування стосовно екологічної освіти у вищих навчальних закладах, ми дійшли висновків, що рівень екологічної освіти студентів є достатньо високим. В першу чергу це пов’язано з впровадженням в університеті природничих дисциплін та екологічною освітою студентів поза межами навчального закладу. Формуванню екологічного мислення також сприяють організовані туристичні поїздки, походи, благочинні акції студентів з метою покращення стану навколишнього середовища.

Людині необхідно не тільки дати суму професійних знань про природу, а й сформувати активну громадську екологічну позицію, екологічний стан мислення, виховати високу екологічну культуру, пробудити почуття особистої причетності до вирішення проблем охорони навколишнього середовища. Ми переконані в тому, що екологічні знання мають бути обов’язковим компонентом усіх навчальних програм. Їх вивчення повинно спрямовуватися на повідомлення необхідної інформації про збереження, покращання природного довкілля людини, формування екологічної свідомості та екологічного мислення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?