Реферат «Робочий час», 2006 рік

З предмету Право · додано 11.07.2009 22:46 · від TATIANA · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-4 1. Поняття робочого часу та його види за трудовим законодавством 5-11 2. Правове регулювання надурочних робіт 12-14 3. Режим робочого часу та його види за трудовим правом 15-20 4. Чергування 21-22 5. Облік робочого часу 23-24 Висновки 25-26 Нормативний матеріал, література 27-28

Висновок

Дослідження питання правового регулювання робочого часу дає можливість зробити наступні висновки.

1. Тривалість робочого часу встановлюється як у централізованому порядку, так і на рівні локального регулювання. У сучасних умовах спостерігається тенденція до колективно-договірного та індивідуального (в рамках трудового договору) регулювання тривалості робочого часу. Держава лише встановлює певну межу тривалості робочого часу, яка не може бути збільшена.

2. Норма робочого часу — це встановлена законом, колективним або трудовим договором для даного працівника тривалість його робочого часу за певний календарний період — день, тиждень, місяць.

3. Режим робочого часу – це порядок розподілу норми робочого часу протягом відповідного календарного періоду, елементами якого є: час початку та закінчення роботи; тривалість перерв для відпочинку і харчування; тривалість і порядок чергування змін.

4. Надурочними вважаються лише ті роботи, до виконання яких власник або уповноважений ним орган залучає працівників у виняткових випадках, передбачених законодавством.

5. Чергування — це знаходження працівника на підприємстві за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу до початку або після закінчення робочого дня, у вихідні або святкові (неробочі) дні для оперативного розв'язання невідкладних питань, які не входять в коло обов'язків працівника за трудовим договором.

6. Облік робочого часу — це фіксування відомостей про явку працівників на роботу і виконання ними встановленої тривалості робочого часу, який буває поденним і підсумованим.

Таким чином, реформа трудового законодавства, побудова його цілісної системи неможливі без розробки концепції розвитку трудових відносин, а відповідно, і концепції розвитку трудового законодавства в цілому і кожного з його інститутів, одним із яких є інститут робочого часу.

Теоретичні проблеми робочого часу тісно пов'язані із загальними проблемами становлення і розвитку державності України в умовах переходу до ринкових форм господарювання, що обумовлює необхідність врахування прогресивного досвіду міжнародно-правового, зокрема європейського регулювання праці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення