Реферат «Устрій та право Запорізької Січі», 2005 рік

З предмету Історія · додано 30.06.2009 16:33 · від TATIANA · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Передумови виникнення Запорізької Січі, використання її урядом Речі Посполитої для захисту південних кордонів 3-5 2. Особливості військово – політичного та адміністративно – територіального устрою Запорізької Січі 6-10 3. Право і судочинство у Запорізькому низовому війську 11-14 4. Роль Запорізької Січі в історії України 15-16 Висновки 17 Список використаної літератури 18

Висновок

Військо Запорозьке заклало традиції українського національного державного будівництва напередодні Національно – визвольної війни середини XVII ст.; політичний і військовий устрій війська Запорозького дав готовий зразок для створення національної держави.

Спираючись на цей устрій, запорожці протягом першої половини XVII ст. поширили свій вплив на Середнє Подніпров'я і Лівобережжя, де селяни і міщани встановлювали козацькі порядки.

Військо Запорозьке з позицій суверенної держави здійснювало незалежну від польської влади міжнародну політику (встановлювало дипломатичні відносини з урядами іноземних держав, підписувало міжнародні договори).

Запорожці створили боєздатне військо. Воно стало інструментом відвоювання національної волі. Під час козацьких повстань десятки тисяч козаків, селян і міщан пройшли школу національно – визвольної боротьби.

Запорозька Січ із самого початку свого існування була військово – політичною організацією республіканського типу – з виборністю керівників; з рівним правом усіх козаків на участь у цих виборах; з неможливістю покріпачення козака будь – ким; тут формуються нові принципи судочинства, нові джерела права.

Запорізька Січ стала зародком нової української державності, що простежувалося у поступовому переході від норм звичаєвого права до норм, створених державою.

Визвольна війна поклала початок третьому етапові формування української державності, підвалиною її відродження стала військово – адміністративна система, що склалася в Запорізькій Січі. Організуючою силою Визвольної війни, головним творцем незалежної України було козацтво.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?