Реферат «Перспективи розвитку штрихових кодів», 2009 рік

З предмету Інше · додано 28.06.2009 03:21 · від Жанна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Стандартні штрихові символіки 4 1.1. Загальні відомості про штрихові коди 4 1.2. Штрихові коди системи GS1 7 1.2.1. Штрихкодова символіка ЕАN/UРС 7 1.2.2. Штрихкодова символіка ITF-14 8 1.2.3. Штрихкодова символіка UCC/EAN-128(в новій документації GS1-128) 9 2. Нова штрихкодова символіка скороченої розмірності 11 2.1. Загальні відомості про RSS 11 2.2. Запровадження нової штрихової символіки RSS 13 2.3. Раніше RSS − тепер GS1 DataBar 15 2.4. Про нову штрихкодову символіку RSS: в питаннях та відповідях 16 2.4.1. Питання, пов`язані з рішенням про широке запровадження RSS з 2010 року 16 2.4.2. Порівняння штрихових кодів RSS та EAN/UPC 18 2.4.3. Штриховий код RSS та Електронний Код Продукту (EPC) 19 2.4.4. Технічні питання RSS 21 3. Радіочастотна ідентифікація 23 3.1. Недоліки штрихового кодування 23 3.2. Радіочастотна ідентифікація 24 Висновки 25 Перелік використаних джерел 28

Висновок

Сучасні методи організації виробничих процесів передбачають максимальну автоматизацію обліку та контролю. Штрихові коди допомагають вирішити проблеми, пов'язані з ручним вводом даних.

Використання штрихових кодів тісно пов'язане з технічними можливостями: обладнання у того, хто зчитує штриховий код, повинно бути здатне правильно обробити саме той штриховий код, що надійшов від партнера. Також, необхідно, щоб всі дані, подані в штриховому коді, були безпомилково зрозумілі та інтерпретовані автоматизованою системою. Але у відкритому торговому середовищі немає можливості погоджувати з кожним партнером формат і призначення даних в штрихових кодах. Тому у всьому світі штрихове кодування здійснюють за єдиною системою стандартів - Системою GS1.

Теоретично, ідеально було б для всіх потреб використовувати одну універсальну символіку штрихового коду. Проте кожна із існуючих розроблених на сьогодні символік має технічні обмеження. Тому система GS1 передбачає використання декількох штрихкодових символік, кожна з яких має свої правила застосування.

Базові стандарти ідентифікації та подання даних GS1 передбачають використання декількох лінійних символік штрихових кодів.

Будь-які товари, призначені для роздрібного продажу, маркуються тільки штрихкодовими позначками символіки EAN/UPC. Ця символіка може застосовуватись й для маркування товарів, які не продаються вроздріб - наприклад, для групових упаковок. Штрихкодова символіка ITF добре пристосована для друку на поверхнях невисокої якості - наприклад, безпосередньо на гофрокартоні. Ця символіка дозволяє кодувати тільки цифри. Штрихкодова символіка UCC/EAN-128 (яка нещодавно отримала нову назву - GS1-128) дозволяє кодувати не тільки цифри, а й всі літери латинської абетки та інші знаки (загалом 128 символів). Серед характерних особливостей цієї штрихкодової символіки - її висока інформаційна щільність та контролепридатність. У штрихкодовій позначці UCC/EAN-128 можна представити не тільки Глобальний номер товарної позиції (GTIN), а й додаткову конкретну інформацію про товар.

Наведені стандартні символіки штрихових кодів в системі GS1 застосовують в найрізноманітніших галузях людської діяльності.

Крім зазначених вище штрихкодових символік Система GS1 передбачає й використання нових штрихових кодів, зокрема, штрихкодової символіки RSS та композитних символік.

Штрихкодова символіка RSS, символіка скороченої розмірності (Reduced Space Symbology®, скорочено RSS) – це родина нових штрихкодових символік, які використовуватимуться в Системі GS1 на додаток до існуючих символік в нових прикладних застосуваннях. Родина символік RSS призначена для кодування 14-розрядного Глобального номеру товарної позиції (GTIN) та додаткової інформації. Існує 7 версій штрихкодових позначок родини RSS. Штрихкодова позначка родини RSS має вищу інформаційну щільність, ніж інші штрихові коди, тому що її знак більший. На відміну від штрихкодових позначок родини EAN/UPC, знаки штрихового коду в RSS не мають безпосередньої відповідності закодованим символам даних. Знаки штрихового коду RSS кодують тисячі можливих комбінацій для збільшення ефективності кодування. Для формування рядка закодованих даних символіка RSS передбачає утворення математичної комбінації знаків штрихового коду.

Організація GS1 оголосила про запровадження з 1 січня 2010 р. нової штрихкодової символіки RSS (Reduced Space Symbology Символіка скороченої розмірності). Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому організацією GS1 12 червня 2006 р. Рішення про запровадження нової штрихкодової символіки прийнято після всебічного вивчення практичних застосувань, проведеного спеціальною всесвітньою групою у складі роздрібної торгівлі, виробників споживчих товарів, фармацевтичних компаній, національних Організацій GS1 та торгових асоціацій.

Штриховий код EAN/UPC буде й надалі використовуватись для ідентифікації товарів, однак RSS дозволяє розширити сферу застосування штрихових кодів внаслідок спроможності забезпечити ідентифікацію товарів малого розміру та здатності містити більше закодованої інформації, ніж штриховий код EAN/UPC. Завдяки меншому розміру штриховий код RSS дозволить ідентифікувати Глобальним номером товарної позиції (GTIN) товари, маркування яких ускладнено (наприклад, свіжу сільськогосподарську продукцію). Це сприятиме скороченню втрат продукції та підвищуватиме рівень управління товарними категоріями.

Здатність символіки RSS кодувати інформацію з використанням Ідентифікаторів застосування GS1 дає змогу подавати у штриховому коді серійні номери, номери партій та терміни придатності. Це відкриває шлях рішенням у сфері ідентифікації, які передбачають аутентифікацію та простежуваність продукції, спрямовані на забезпечення якості та ефективності, й можуть, серед іншого, застосовуватись для ідентифікації товарів змінної кількості та купонів на знижку.

Встановлення цільової дати запровадження нової штрихкодової символіки (2010 р.) означає необхідність забезпечити технічні можливості сканування штрихових кодів RSS та обробки Ідентифікаторів застосування GS1, зокрема, в обладнанні на роздрібних касових вузлах.

В подальшому робочі групи GS1 з розробки всесвітніх стандартів окремо встановлять дати початку широкого використання додаткових даних у нових сферах прикладного застосування. Як початкові пріоритети, розглядається ідентифікація свіжої сільськогосподарської продукції, товарів змінної кількості та фармацевтичної продукції, що продається у роздрібному продажу. Крім того, буде розширена дослідницька робота, зокрема розбудова експертної мережі у сфері технологій друку штрихових кодів GS1, які містять змінну інформацію.

Організація GS1 оголосила про ухвалення назви “GS1 DataBar” для нового штрихового коду, на заміну назві “RSS” ("Символіка скороченої розмірності"), що використовувалась раніше. Це пов'язано із початком широкого використання цього штрихового коду.

Назву GS1 DataBar вибрано оскільки її легко запам'ятовувати і вимовляти, й вона може використовуватись в усіх основних мовах світу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?