Реферат «Оподаткування банків в Україні.», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 27.06.2009 23:24 · від Елена · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Банки: сутність та роль у системі податкових правовідносин 5 1. Банк – юридична особа, платник податку 5 2. Роль банківських установ у поповненні державної скарбниці 7 ІІ. Оподаткування банків України 10 1. Особливості оподаткування банків податком на прибуток 10 1.1. Оподаткування процентних доходів (витрат) за кредитними (депозитними) операціями 11 1.2. Оподаткування доходів (витрат) від торгівлі та переоцінки іноземної валюти 14 1.3. Оподаткування операцій з цінними паперами 16 1.4. Оподаткування операцій з заставним майном 17 2. Особливості оподаткування банків податком на додану вартість 18 3. Оподаткування банків іншими податками та зборами 23 3.1. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин 24 3.2. Комунальний податок 25 3.3. Державне мито 25 3.4. Збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування 26 3.5. Збори на загальнообов’язкове державне соціальне страхування_27 Висновки 29 Використана література 31

Висновок

Значну роль в доходах нашої держави відіграють податки. Їх доля в доходах бюджету перевищує 70%, при чому третину всіх доходів бюджету складає ПДВ. Податкові надходження зростають із року в рік як Державному, так і у зведеному бюджеті і їх доля в загальних доходах бюджету зростає. З огляду на це можна зазначити, що податкова система в нашій країні більш за все виконує фіскальну функцію.

Податкове законодавство України є нестабільним (до деяких нормативних актів, зокрема до закону „Про ПДВ” вносилися зміни більше, як 100 разів). Така ситуація погіршується відсутністю єдиного податкового кодексу, який би поєднав в собі всі норми податкового права.

В ході формування банківської системи все більшої актуальності набуває питання взаємних відносин податкових органів і банків, що пов'язане з функціональними особливостями і задачами банку як установи, покликаної забезпечувати належний перерозподіл фінансових ресурсів між учасниками економічних відносин.

Банківська система - одна з найважливіших і невід’ємних структур ринкової економіки. Її специфіка полягає в тому, що банки у взаємовідносинах з податковими органами, на відміну від всіх інших суб'єктів оподаткування, з одного боку виступають як звичні платники податків, а з іншою як їх партнери. Комерційні банки здійснюють касове обслуговування податкового законодавства, а саме - виконання доручень платників податків на внесення податків, зарахування їх до певних бюджетів, стягнення недоїмок і т.д. Всю роботу для бюджету і податкових органів банки виконують за свій рахунок. Покладені на комерційний банк повноваження з контролю за рухом грошових коштів і своєчасним надходженням платежів до бюджету витікають з самої економічної природи банківської діяльності і слугують цілям впорядкування процесу перерозподілу фінансових ресурсів.

Загалом, банки України знаходяться на загальній системі оподаткування (що відповідає загальносвітовим тенденціям), але є деякі відмінності в оподаткуванні податком на прибуток та податком на додану вартість.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?