Реферат «Фінансова політика та фінансова безпека держави», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 25.06.2009 19:06 · від @kela · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ1. Фінансова політика держави 1.1. Зміст, мета фінансової політики і фактори, що впливають на неї 1.2. Історія розвитку 1.3. Складові та принципи фінансової політики 1.4. Фінансова стратегія і фінансова тактика Розділ 2. Фінансова безпека держави 2.1. Загальна характеристика 2.2. Основні напрямки стратегії розвитку і заходи забезпечення фінансової стратегії Висновки Список використаної літератури

Висновок

Зміст фінансової політики, її основні напрями залежать від існуючих теоретичних концепцій, які визначають ступінь участі держави в управлінні економікою і використанні окремих інструментів реалізації фінансової політики, тобто конкретних форм організації фінансових відносин.

“Фінансова стабільність і незалежність – стратегічна мета управління державними фінансами, яку нині реалізує Уряд. Утім, інституційна складова системи управління державними фінансами функціонує не ефективно і потребує динамічної модернізації”, - сказав Перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров на науково-практичній конференції “Стратегія економічного і соціального євроінтеграційного розвитку України: фінансова політика та основні напрями бюджетної реформи”. Зокрема, невирішеними у повному обсязі залишаються питання реформування податкової системи, не сформовано цілісної та ефективної системи управління державними фінансами, не простежується соціально-економічна результативність бюджетних витрат, які цього року істотно збільшено завдяки зростанню в економіці.

Однією із умов “закріплення” та “посилення” позитивних тенденцій, що склались у національній економіці, має стати модернізація управління державними фінансами, проведення якої неможливе без участі науковців і практиків. Перед економічною та фінансовою наукою Уряд України поставив ряд завдань, які потребують всебічного вивчення і вирішення. Зокрема - щодо забезпечення соціальної орієнтації управління державними фінансами, реформування міжбюджетних відносин, зміцнення фінансових ресурсів місцевих бюджетів. Окремий напрямок роботи - формування та реалізація державної політики у сфері зовнішніх і внутрішніх запозичень, підвищення ефективності управління державним боргом.

Для наукового обґрунтування стратегії державної фінансової політики і супроводу бюджетного процесу створено робочі групи за відповідними напрямками наукових досліджень. Перший результат їх праці - проект Основних напрямків бюджетної політики на 2005 рік. “Ми пропонуємо науковцям продовжити обґрунтування концептуальних засад формування державного бюджету на 2005 рік, - звернувся до учасників науково-практичної конференції Микола Азаров, - і дати оцінку впливу тіньового сектору на економіку держави, на доходи і видатки бюджету”.[2]

Напрями фінансової політики держави в кожному конкретному випадку, о кожній окремо взятій державі, в перший період можуть змінюватися. Так, для України тепер важливими є проведення і фінансування заходів щодо соціального захисту громадянин, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, завдання з конверсії військової промисловості, прискореного розвитку агропромислового комплексу тощо.

Поглиблення кризових явищ в економіці України вимагає об'єктивної і неупередженої оцінки з точки зору фінансової безпеки політики фінансової стабілізації, яка здійснюється відповідно до вимог міжнародних фінансових організацій і негативно позначається на стані забезпечення економічної безпеки. Фінансова стабілізація не дала поштовх нагромадженню обігових коштів та інвестиційній діяльності. Натомість на тлі кризи платежів відбувається руйнація виробництва, "втеча" українського капіталу за кордон. Працює потужний насос висмоктування залишків потенціалу державного сектора і відбувається концентрація багатств у руках незначної групи людей. Вирішення зазначеної проблеми неможливе без внесення коректив в політику економічних реформ, вжиття адекватних дій з боку уряду.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали