Курсова робота «Основи кольорознавства на уроках образотворчого мистецтва», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.06.2009 09:20 · від kukuruza · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Розділ Теорія кольору 1.1. Колірні системи 5 1.2. Людина і колір 17 1.3. Теорія гармонії 21 Розділ ІІ. Кольорознавство на уроках образотворчого мистецтва 2.1. Дидактичні ігри на заняттях по образотворчій діяльності і самостійній діяльності дітей 31 2.2. Види дидактичних ігор по кольорознавству 37 2.3. Методика використання дидактичних ігор по кольорознавству в різних вікових групах 41 Розробки уроків Урок№1 Колір. Основи кольорознавства 45 Урок№2 Чарівні фарби «Природні стихії» 51 Урок№3 Виконання декоративного панно 55 Висновок 58 Список літератури 60 Додатки 63

Висновок

Актуалізація. Дослідження кольору проводиться в комплексі з різними науками і збагачує знання про колір, що включає фізичний, фізіологічний і психологічний аспекти вивчення кольору. Знайомство з кольором предметів, об’єктів, явищ навколишнього життя і колірне рішення зображень дітьми в їх малюнках, аплікаціях сприяє розвитку у них естетичного сприйняття, відчуття кольору.

Метою курсової роботи було розглянути основи кольорознавства на уроках образотворчого мистецтва.

- Розглянули колірні системи, кольорочутливість ока, уміння бачити багатство кольору в навколишньому світі, здатність до розпізнавання колірних станів середовища, подолання стереотипних колірних уявлень, формування в учнів художньо-естетичного ставлення до навколишньої дійсності, потреби насолоджуватися красою природи і творами мистецтва; в практичній роботі - вміння передавати різноманіття і виразність кольору в малюнках, пов'язаних із відображенням явищ навколишньої дійсності.

- З’ясували відчуття декоративної виразності кольору, розуміння умовності декоративного кольору, розуміння гармонії кольоросполучень. Як можна використати колір для декорування і за законами колірної гармонії.

- Визначили виразні можливості кольору і розвиток в них (на рівні синтезу розуміння і почуття) вміння використовувати колір для передавання своїх емоцій, певного стану, ставлення, настрою в різних видах художньої діяльності.

- Проаналізували основи кольорознавства; формування вмінь і технічних навичок.

- Розкрили основи кольорознавства, зміст термінів та понять:

“хроматичні”, “ахроматичні” кольори, “колірна гама”, “колірна гармонія”, “колорит”, “додаткові кольори” тощо, назви фарб, про умовність та специфіку декоративного кольору, залежність колірної

гами у пейзажі від освітлення та про просторову зміну забарвлення об’єктів у пейзажі про принципи створення гармонійних колірних співзвуч, “настрій” кольору, емоційно-образні можливості кольорів та

використання в їх вербальній характеристиці емоційно-образних термінів (теплі та холодні, грізні та ласкаві, сумні та веселі, тяжкі та легкі і т. ін.); колірну палітру, що відповідає певному емоційному стану,

настрою, відчуттю.

- Розробили дидактичні ігри та плани уроків на заняттях по образотворчій діяльності і самостійній діяльності дітей.

Матеріал курсової роботи про основи кольорознавства на уроках образотворчого мистецтва можна використовувати як на самих уроках образотворчого мистецтва, так и для вивчення методичних вмінь та знань викладання основ кольорознавства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?