Курсова робота «Наркоманія та наркобізнес. Проблеми та їх вирішення.», 2006 рік

З предмету Право · додано 17.06.2009 13:27 · від TATIANA · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-4 1. Кримінологічна характеристика наркоманії та наркобізнесу. Зв'язок наркоманії зі злочинністю 5-14 2. Причини та умови наркобізнесу та наркоманії 15-18 3. Профілактика наркоманії та наркобізнесу 19-29 Висновки 30-31 Список використаної літератури 32-33

Висновок

Дослідження наркоманії та наркобізнесу, причин та умов їх виникнення, а також профілактичних заходів, спрямованих на подолання цього явища, дає можливість зробити наступні висновки.

1. Наркоманія є хворобливим потягом до наркотиків та похідних з них речовин. Але поруч з вживанням наркотиків останнім часом серед частини людства дедалі частішають випадки вживання психотропних та сильнодіючих речовин, хворобливий потяг до яких називається токсикоманією.

2. Наркобізнес – це кримінально карана корислива діяльність у сфері незаконного обігу наркотиків, яку здійснює особа (або група осіб) у вигляді промислу.

3. Небезпечність проявів наркоманії (токсикоманії) полягає в тому, що вона дуже швидко і безповоротно руйнує фізичне і моральне здоров'я людини: смерть здебільшого настає через кілька років (іноді місяців) інтенсивного вживання засобів, але цьому передують деградація особи, відмова від суспільно корисної праці, психічна нестійкість, порушення статевої сфери, втрата пам'яті, тероризування рідних і знайомих тощо.

4. Наркоманія тісно пов'язана із злочинністю, адже вона є однією з найтяжчих складових фонових явищ.

5. У якості причин і умов наркобізнесу і наркоманії виділяються біологічні, психологічні, соціологічні чинники. Серед них – значні недоліки у виховній роботі, насамперед серед молоді, недостатня увага до даної проблеми у шкільному та сімейному вихованні, низький рівень поінформованості як самої особи, що прилучається до наркотику, так і оточуючих. Основними мотивами зловживання наркотиками переважно у молодих людей є цікавість, бажання перевірити на собі їх ейфоричну дію. Зниження духовності серед них, поширення моди на наркотики, а також експансія міжнародного наркобізнесу в Україну – все це сприяє подальшій наркотизації населення.

6. Для того, щоб подолати наркоманію, особливо тісно повинні взаємодіяти органи внутрішніх справ і охорони здоров'я через міжвідомчі звірки облікових даних на осіб, що вживають наркотики; обмінюватись інформацією про стан щодо наркоманії на конкретній території; спільно вивчати цей стан; здійснювати спільні виступи перед населенням і в засобах масової інформації; своєчасно виявляти сім'ї з негативним впливом на виховання підлітків і вживати необхідних заходів з метою усунення такого впливу; обстежувати у наркологів осіб, які підозрюються у вживанні наркотиків; проводити індивідуально-профілактичну роботу з хворими після лікування і з особами, які перебувають на профілактичному лікуванні.

7. Для правоохоронних органів пріоритетними напрямами боротьби з наркобізнесом залишаються викриття організованих злочинних угруповань наркобізнесу, збувальників-оптовиків, каналів надходження «важких» наркотиків і осіб, що їх транспортують та реалізують, підпільних лабораторій, де виготовляють наркотики.

Сьогодні не є секретом, що вживання наркотичних речовин отруює і губить наших співвітчизників, спотворює їх свідомість, спустошує душі та позбавляє життя.

З даною проблемою повинно боротися не тільки суспільство, але й кожна людина повинна усвідомлювати для себе велику шкоду від наркоманії і намагатися боротися з цією негативною звичкою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?