Курсова робота «Облік бартерних операцій», 2007 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 15.06.2009 15:02 · від Наталя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Правові аспекти бартерних операцій у зовнішньоекономічної діяльності 4 2. Механізм оцінки товарообмінних операцій 14 3. Особливості бухгалтерського і податкового обліку бартерних операцій 17 3.1. Особливості бухгалтерського обліку бартерних операцій 17 3.2. Особливості податкового обліку при проведенні операції за зовнішньоекономічним бартером 22 Висновки та перспективи подальшого розвитку. 28 Список використаних джерел 30 Додатки 32

Висновок

Проаналізувавши нормативні акти, що регулюють бухгалтерський та податковий облік ЗЕД-бартера ми можемо відмітити, що податкові закони (закон про прибуток та закон про ПДВ) і ЗЕД — закони (закон про бартерні операції в ЗЕД, закон про ЗЕД) використовують різний термінологічний апарат. Закон про бартерні операції в ЗЕД не поширюється на взаємозаліки. «Бартерні» норми податкових законів не застосовуються для грошової частини операцій зі змішаною формою оплати.

У п. 23 П(С)БО 15 сказано, що сума доходу за бартерним контрактом визначається за справедливою вартістю активів, робіт, послуг, що отримані або підлягають отриманню підприємством. При частковому бартері (тобто коли крім натурального обміну, сторони проводять частковий розрахунок грошовими коштами) сума доходу зменшується (збільшується) відповідно на суму переданих (отриманих) грошових коштів та їх еквівалентів.

Завдяки Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 24.12.02 р. №349-ІУ підпункт 11.2.31 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 р. №283/97-ВР (далі - закон про прибуток), постав у новому вигляді, а пп. 11.3.42 - взагалі вилучено. Отже, починаючи з 1 січня 2003 року (з дати набрання чинності цих змін) немає спеціальних правил визначення моментів збільшення валових доходів і валових витрат за бартерними договорами: тобто їх відображають так само, як це відбувається, якщо в договорі є умова про грошовий розрахунок.

Вартість отриманих товарів одразу включається до валових витрат і наприкінці періоду бере участь в обліку приросту (збитку) балансової вартості ТМЦ згідно з п. 5.9 закону про прибуток. Раніше, щоб перерахувати отримані за бартером товари за п. 5.9, слід було дочекатися, поки за ними з'являться валові витрати, що було можливим лише за другою Подією.

Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. №168/97-ВР, також не залишився осторонь змінюваного ставлення законодавців до оподаткування бартерних операцій. Відтепер бартерні операції з метою визначення моментів виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ ніякої специфіки не мають.

Цілком зрозуміло, що бартерні операції посідають значне місце у господарському обороті України, тому потрібні певні схеми податкової оптимізації бартерних угод. Перший засіб оптимізації оподаткування при здійсненні бартерної операції полягає в такому оформленні документів, яке дозволило б без реального руху товарів здійснити бартерну угоду в одному звітному податковому періоді, тобто отримати право на збільшення валових видатків та суми податкового кредиту без фактичного руху товару за балансуючою операцією. Цей засіб полягає у використанні товаророзпорядчого документу, точніше, однієї з його форм — складської розписки.

Виходячи з вищенаведеного, можна стверджувати, що обмін розпорядчими документами на майно, що є предметом бартерного договору, тягне за собою припинення зобов'язань за бартерною угодою виконанням, як це встановлено ст. 216 Цивільного кодексу України. Отже, після того, як сторони обміняються розпорядчими документами на маймо, з точки зору податкового законодавства відбудуться обидві операції - і першопочаткова, і балансуюча. Це означає, що обидві сторони отримають право на податковий кредит і на збільшення валових витрат. Аналогічним чином виникнуть права у сторін бартерного договору, при виконанні якого одна сторона передала майно (товар), а друга сторона - розпорядчий документ на товар.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення