Курсова робота «Розвиток податку на прибуток у закордонних країнах», 2007 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 13.06.2009 16:24 · від Жанна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розвиток податку на прибуток в Україні 5 1.1. Сутність та форми прибуткового оподаткування юридичних осіб.5 1.2. Суб'єкти оподаткування 9 2. Розвиток податку на прибуток у закордонних країнах 11 2.1. Сполучені Штати Америки 11 2.2. Велика Британія 18 2.3. Німеччина 22 2.4. Франція 28 2.5. Італія 31 2.6. Канада 33 2.7. Російська Федерація 40 2.8. Ставки податку на прибуток корпорацій країн Євросоюзу. 43 3. Ставки податку на прибуток підприємств в Україні на сучасному етапі. 44 Висновки 47 Перелік інформаційних джерел 49

Висновок

Податок на прибуток підприємств є одним із видів прямого оподаткування – прибуткового, і оподатковує доходи юридичних осіб, на відміну від прибуткового податку, який стягується з громадян.

Якщо порівняти структуру податкових надходжень в розвинутих країнах, очевидно, що найбільше бюджетне значення мають прибуткові податки з громадян, платежі до фондів соціального призначення та податки на споживання. В деяких державах, таких як США, Японія саме прямі податки мають найбільше бюджетне значення, в європейських країнах непрямі податки, а також платежі до фондів соціального призначення переважають.

Як видно з таблиці, в економічно розвинутих країнах податок на прибуток компаній (корпорацій) не має великого фіскального значення, у вказаних країнах (крім Японії) цей податок становить лише незначний відсоток доходів.

Податкова ж структура в Україні відрізняється від розвинутих країн великим бюджетним значенням податку на прибуток підприємств. Це обумовлено перш за все пропорціями в розподілі ВВП, які склалися історично: в централізовано-плановій економіці основну масу доходів бюджету становили надходження від державних підприємств і досить незначну – податки з населення, оскільки штучно стримувався фонд споживання і збільшувався фонд нагромадження. В нинішніх умовах поступово вирівнюється співвідношення між фондом споживання і нагромадження, наслідком чого є поступове зменшення бюджетного значення податку на прибуток підприємств і збільшення – прибуткового податку з громадян.

Податок на прибуток підприємств має широкі можливості для регулювання і стимулювання підприємницької діяльності. За допомогою цього податку держава може здійснювати стимулюючий вплив на розвиток окремих галузей або регіонів, на виробництво пріоритетних товарів, робіт, послуг, на пожвавлення інвестиційної та інноваційної діяльності та розвиток конкурентних відносин тощо. Цей вплив може здійснюватись за рахунок диференціації ставок оподаткування і надання пільг, амортизаційної політики, податкового кредиту та податкових знижок.

До переваг податку на прибуток підприємств можна віднести значні можливості для регулюючого впливу на виробничу сферу. Крім того, пряма залежність суми податку від отриманого прибутку забезпечує соціальну справедливість цієї форми оподаткування.

До недоліків цього податку слід віднести досить складний порядок його визначення, що створює проблеми як для платників, так і для контролюючих органів, значні можливості щодо ухилення від сплати. Крім того, прибуток у ринковій економіці – це величина нестабільна, його розмір постійно коливається на різних фазах економічного циклу, а тому, оподаткування прибутку, з однієї сторони, є “вбудованим стабілізатором” економічного розвитку, тобто автома-тично пом’якшує циклічні коливання економіки, а з іншої – створює деякі про-блеми для формування бюджетних надходжень у періоди економічного спаду.

Розвиток систем оподаткування в економічно розвинутих країнах відбувається у напрямку гармонізації податкових систем. Особливо це стосується європейських держав. Крім того, багато країн відмовляється від протекційних податків як умові інтеграції у світову економіку. Що стосується прямих податків, і власне податку на прибуток підприємств (компаній, корпорацій) – їх розвиток відбувається у напрямку розширення бази оподаткування, відміни пільгових режимів, зниження розміру податкових ставок та рівня прогресії.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?