Курсова робота «Суть та функції контролінгу, контролінг у системі менеджменту», 2009 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 08.06.2009 16:26 · від Мар'яна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Суть, поняття, виникнення і розвиток контролінгу, його мета і завдання 2. Предмет і методи контролінгу, його об’єкти, функції та види 3. Контролінг у системі управління підприємством Висновок Список використаної літератури

Висновок

Контролінг – це система управління процесом досягнення кінцевої мети підприємства та результатів його діяльності, як система управління прибутком підприємства.

Контролінг виник внаслідок того, що з плином часу різко збільшується обсяг інформації, яка надходить із зовнішнього і внутрішнього середовища у вигляді даних про конкурентів, соціально-економічних досліджень, змін у податковій політиці держави, вивчення ринкового середовища та ін. Для систематизації цієї інформації необхідно було створити систему, яка б дозволила класифікувати і розподілити цю інформацію по тих структурних підрозділах організації, де вона необхідна.

Термін «контролінг» вперше був використаний у США, він охоплював сукупність завдань у сфері обліку та теорії фінансів. Потім контролінг отимав ширше тлумачення, до нього увійшли також окремі питання фінансового контролю і оптимального використання фінансових ресурсів.

Контролінг є синтетичною дисципліною, яка на основі бухгалтерського обліку, менеджменту, аналізу господарської діяльності, маркетингу, систем контролю забезпечує спостереження, оцінку і коригування економічних процесів, що відбуваються на підприємстві.

В умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні все більшого значення набуває не тільки налагодження ефективного функціонування окремих елементів господарсько-економічної діяльності підприємств, організацій, інших господарюючих суб’єктів, а й координація їх між собою, забезпечення раціональної єдності і їх взаємодії. Контролінг покликаний забезпечити розв’язання цього завдання, а саме координацію складових частин управління підприємством: системи цілей, організаційної системи, системи управління персоналом, системи планування і контролю, а також інформаційної системи і системи виробництва та реалізації.

Сучасний бізнес практично не може обійтися без контролінгу. Оскільки у бізнесі найголовніше – позитивний результат: отримання прибутку, достатній рівень рентабельності.

Сучасний бізнес характеризується також розширенням виробництва, сфер впливу та урізноманітненістю своєї діяльності. Система контролінгу, яка направлена на підвищення прибутковості роботи, надзвичайно необхідна у сучасному бізнесі.

Знання контролінгу необхідні бізнесменам, управлінцям, а також тим, які тільки роблять перші кроки у бізнесі. Оскільки запросити висококваліфікованих спеціалістів, щоб вони зробили і впровадили систему контролінгу, а отже очолили відповідні службу, багатьом невеликим і середнім фірмам дорого коштує. Навіть якщо б фірми зробили це, то навіщо їм витрачати кошти на те, що може зробити управлінський персонал підприємства самостійно. Але для цього необхідно досить детально розібратися в суті контролінгу, зрозуміти його особливості, врахувати специфіку роботи кожного підприємства.

Багато спеціалістів зараз схильні до того, що сучасний бізнес не може обійтися без системи контролінгу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?