Дипломна робота «Вдоскналення організації управління у ТзОВ науково-технологічний центр "ЛАН"», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 08.06.2009 16:16 · від фима · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1 Науково-теоретичні основи розвитку управління аграрним виробництвом 5 1.1. Суть і значення управління сільськогосподарським виробництвом 5 1.2. Особливості управління виробництвом в сільськогосподарському підприємстві 10 1.3. Визначення ефективності управлінської діяльності 16 Розділ 2 Аналіз економічного стану і процесу організації управління у товаристві з обмеженою відповідальністю науково-технологічний центр "лан" вознесенського району миколаївської області 20 2.1. Управлінська характеристика господарства 20 2.2. Аналіз організації управління господарством 28 2.4. Трудові взаємовідносини в сільськогосподарському підприємстві 45 2.5. Економічні фактори і формування ринкових відносин. Ефективність управління 49 Розділ 3 Шляхи вдоскналення організації управління у товаристві з обмеженою відповідальністю науково-технологічний центр "лан" вознесенського району миколаївської області 58 3.1. Обгрунтування організаційної структури і структури управління та функціональної діяльності 58 3.2. Шляхи підвищення оперативності управління 63 3.3. Оптимізація чисельності працівників та удосконалення системи стимулування праці в товаристві 72 3.4. Комунікаційно-інформаційні аспекти розпорядчої діяльності 81 3.5. Маркетингова діяльність в організації управління товариством 82 3.6. Економічна ефективність рекомендованх заходів 92 Висновки 96 Список використаної літератури 97

Висновок

Управління (менеджмент) у широкому розумінні становить цілеспрямовану координацію суспільного процесу відтворення, який включає управління людьми, матеріалами, фінансами.

Процес управління необхідний для того, щоб сформулювати і досягти цілей організації. Управління виробництвом пов’язане з суспільним характером праці. Воно відособилося в самостійний вибір діяльності в ході розподілу праці, при виникненні її кооперації і збільшенні масштабів виробництва. Виділення такого виду людської діяльності було викликане потребою забезпечити цілеспрямовану роботу членів колективу.

ТОВ НТЦ "Лан»” розташоване в Вознесенському районі в селі Щербані на відстані 60 км від обласного центра м. Миколаїва і 25 км від районного центра смт. Вознесенськ. Особливістю данного виду підприємства є те, що: наявність трьохступеневої структури управління: загальні збори - голова товариства - виконавча дирекція; голосування на загальнх зборах здійснюється відповідно до розмірів частки учасника у статутному фонді; забороняється суміщення посад голови товариства і керівника виконавчого органу.

ТОВ НТЦ "Лан" спеціалізується на зерновому виробництві, оскільки виручка від реалізації зерна займає найбільшу питому вагу в структурі товарної продукції підприємства, а саме 38 %.

Аналіз організації управління та проведені розрахунки показали, що структура управління в господарстві триступінчата, тобто всі спеціалісти і керівники виробничих підрозділів підпорядковуються безпосередньо голові товариства. Ця структура є економічною, оскільки в ній мінімальна кількість ієрархічних рівнів управління, дає змогу встановити тісний зв’язок між керівниками виробничих підрозділів і керівником господарства, забезпечує чіткий розподіл повноважень між різними

керівниками і спеціалістами

При вивченні штатного розкладу працівників управління на 2007 рік виявлено, що фактична чисельність перевищує нормативну на 1,2 одиниць.

У господарстві фактична доля витрат на апарат управління становить 10,2%, це говорить про достатню економічність апарату управління, але незважаючи на це, зробити висновок про високу ефективність управлінської праці не можна, бо результати діяльності апарату управління незадовільні.

Отже, вивчивши фактичний стан організації управління та враховуючи зміни в організаційній структурі необхідно здійснити заходи щодо вдосконалення структури апарату управління.

Більш високий рівень організаційно-економічного розвитку передбачає підтримання господарством галузевих принципів управління:

- впорядкування штатного розкладу працівників апарату управління на основі сумісництва посад;

- при впровадженні проекту зменшаться витрати на апарат управління;

- ввести посаду маркетолога;

- оцінюючи ефективність заходів удосконалення структури апарату управління, можна сказати, що в результаті удосконалення структури управління ефективність управлінської праці зросте на 41,8%, що станеться в основному через підвищення результативності апарату управління (29,8%). Також буде досягнуто економічності апарату управління (12%).

Коментар модератора

Дана робота не містить додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?