Реферат «Моральна відповідальність вченого та етичні проблеми досліджень в галузі клітинної та молекулярної біології», 2006 рік

З предмету Філософія · додано 05.06.2009 09:59 · від Ростислав · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Наука, вчений та відповідальність вченого 4 2. Моральність, мораль, етика в науці 6 3. Свобода і відповідальність вченого 8 4. Предмет і завдання клітинної та молекулярної біології 10 5. Етичні та моральні аспекти створення трансгенних організмів 13 6. Етичні проблеми використання генної терапії 16 7. Проблеми використання стовбурових клітин, репродуктивного та терапевтичного клонування 18 Висновок 26 Перелік використаної літератури 27

Висновок

Завдяки сучасним досягненням клітинної та молекулярної біології людина здобула небачені досі можливості самій створювати види організмів із новими якостями (генні інженерія), виправляти вроджені дефекти (генна терапія, використання стовбурових клітин), поза організмом створювати тканини і органи та створювати копії (клони) тварин і навіть людини.

Такі здобутки неминуче призвели до виникнення цілого ряду питань щодо етичності та моральності описаних експериментів та терапевтичних процедур, з новою силою постало питання моральної відповідальності вченого за наслідки його дій.

На сьогодні не можна дати однозначної оцінки прогресу в сфері біології як «позитивний» чи «негативний», адже генна терапії та створення штучних органів з використанням стовбурових клітин допомогли зберегти не одне життя, а з іншого боку спроби (чи не лише спроби?) створити репродуктивний клон людини є, безперечно, абсолютно неприйнятними.

Людина набула могутності, якою потрібно користуватися з найбільшою передбачливістю і обережністю - саме цим врешті визначається соціально-етичний зміст досліджень у сфері молекулярної та клітинної біології.

Коментар модератора

Дана робота не містить додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?