Курсова робота «Ринок дорогоцінних металів», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 04.06.2009 21:47 · від Sankin54 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність, види та характерні риси ринку дорогоцінних металів 5 Розділ 2. Сучасний стан та особливості розвитку світового ринку дорогоцінних металів 12 2.1. Формування та розвиток світового ринку золота 12 2.2. Стан і перспективи світового ринку срібла 18 2.3. Оцінка ситуації на світовому ринку платини 22 Розділ 3. Характерні риси ринку дорогоцінних металів в Україні 31 3.1. Сучасний стан та тенденції на українському ринку дорогоцінних металів 30 3.2. Шляхи покращення функціонування ринку дорогоцінних металів в Україні 34 Висновки 38 Список використаної літератури 42

Висновок

Отже, ринок дорогоцінних металів залишається одним із добре відомих і досить розповсюджених способів збереження коштів. Об’єктом даного ринку являються дорогоцінні метали, якими є золото, срібло, платина і метали платинової групи у будь-якому вигляді та стані.

Залежно від обсягу здійснюваних операцій та їх різновидів розрізняють такі види ринків дорогоцінних металів: 1. Міжнародний, або світовий, ринок; 2. Регіональні ринки примикають до світових і також мають міжнародний характер. 3. Внутрішні або місцеві ринки — це, як правило, ринки однієї або декількох держав.

Торгівля металами на ринку здійснюється тільки в регламентованій стандартній формі, тобто стандартних і мірних зливків, а також монет вітчизняного та іноземного виробництва, якість металу яких відповідає вимогам до проби відповідного металу.

У сучасних умовах на міжнародних ринках золота здійснюється: первісна пропозиція золота та інших дорогоцінних металів найбільшими добувачами для найбільших споживачів та постачальників металу на місцеві/регіональні ринки; встановлення базової ціни металів для операцій на місцевих/регіональних ринках; інтервенція центральних банків для підтримки ціни металу.

Здійснюючи дослідження світового ринку дорогоцінних металів слід відмітити, що незважаючи на постійне зростання у світовому масштабі видобутку золота до 2008 р. включно, перелам економічної ситуації позначився вже у 2007 р., коли середньорічна вартість золота знизилася на 57 $. – до 331,29 $/oz. Це був найнижчий рівень з 1985 р., коли середньорічна вартість золота становила 317,26 $/oz.

У 2007 р. вартість золота поступово знижувалася з 366 $/oz на початку року до 283 $/oz наприкінці, у середині грудня (найнижчий рівень з серпня 1979 р.). У 2008 р. вартість золота становила близько 290 $/oz, а у перші місяці 2009 р. знизилася до 250-255 $/oz.

Видобуток срібла в країнах з ринковою економікою збільшився в 2008 р. на 270 тонн - до 16470 тонн, а в 2009 р. очікується її підвищення на 2,9%. Ще більш значний приріст прогнозується на 2010 р., коли більшу кількість нових родовищ буде введено в експлуатацію. Виробництво металу підвищується в Мексиці, Перу, Австралії й у менших країнах-продуцентах, таких як Чилі і Болівія.

Платина також є важливим індикатором ринку дорогоцінних металів. В 2008 р. попит на платину досяг 208,4 т., приріст за рік склав 5 т. Знову динамічно росли закупівлі сектору автомобільних каталізаторів, також збільшилося використання металу в скляній промисловості й електротехніці. У той же час попит на платину в ювелірній промисловості скорочувався третій рік підряд у результаті росту цін. Пропозиція платини росла тими ж темпами, що і попит, у зв'язку з чим на ринку зберігався дефіцит пропозиції.

Досліджуючи розвиток ринку дорогоцінних металів в Україні слід відмітити, що він знаходиться на стадії свого розвитку, оскільки в нашій державі тільки починає вибудовуватися системи торгівлі різноманітними металами на банківському та позабанківському ринку. Досліджуючи ринок золота в нашій державі слід відзначити, що зараз існує два сектори ринку золота. За даними УМВБ - єдиному місці, де українські банки торгували золотом до вересня 2008 р., щорічний обсяг торгів золотом склав в 2005 р. - 700 кг, в 2006 р. - 800 кг. Грошовий річний обсяг біржового ринку золота в Україні експерти УМВБ оцінюють в 30-40 млн. грн.

Відповідно до оптимістичних прогнозів деяких українських експертів по ринку золота, із виходом на ринок банківських металів крупних банків, таких як Брокбізнесбанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, та по мірі збільшення обсягу торгів банківським золотом, ціни на нього повинні приблизитися до світових. При цьому річний обсяг торгів банківським золотом в Україні повинен вийти на рівень у 100 тон (більше 1 млрд. дол. США - при ціні більше 310 дол. США за унцію).

В Україні на ринку срібла починаючи з 2006 року сумарний попит збільшувався, в 2007 році перевищивши 23 тонн. Підвищення попиту спровокувало чергове зростання цін з $ 11,47 до $ 21,35 (86%), вперше з 1979 року піднявши вартість вище рівня в $ 20,00 за унцію.

З березня 2008 року ціна на срібло стрімко знижується - падіння вже перевищило 55%. Ціна повернулася до рівня весни 2006 року. З огляду на інфляцію, даний рівень набагато нижче справедливої ціни активу. Цілком імовірно, що найближчим часом ми побачимо повернення до максимального значення, що наближається до $ 50,00 за унцію.

Таким чином, сучасний ринок дорогоцінних металів в Україні знаходиться на стадії розвитку. Активно взаємодіючи із світовими ринками на вітчизняному ринку формуються ціни на дорогоцінні метали. Оцінюючи сучасну ситуацію на ринках срібла та золота слід відмітити зниження ціни та значення даних дорогоцінних металів, як в банківському так і поза банків-ському обороті.

Прагнучи створити ринок дорогоцінних металів, Україна повинна врахувати існуючий досвід і традиції. Запроваджуючи відповідний режим функціонування ринку дорогоцінних металів державні органи (міністерства фінансів, центральні банки, а в окремих випадках - спеціальні державні органи) потім уже не втручаються в їх діяльність, хоча і здійснюють нагляд відповідно до цих правил. Ідеться про те, що офіційні органи не втручаються у процес ціноутворення поставок металу чи розрахунків.

Як свідчить світовий досвід організації операцій із дорогоцінними металами, є різноманітні приклади і жорсткої державної регламентації, і повної лібералізації та дерегуляції таких операцій. Вибір принципів їх організації залежить від багатьох чинників політичного та економічного характеру. Але саме вони визначають передусім механізм проведення операцій та організаційну структуру ринків дорогоцінних металів.

Організація ринкового механізму первісного розподілу видобутих дорогоцінних металів та здійснення операцій купівлі продажу їх на вторинному ринку повинні базуватися на таких основних принципах:

1. Наявність державного регулювання та контролю за дотриманням встановлених правил

2. Першочергове право уряду на придбання нововидобутого або просто металу, що пропонується на ринку, за рахунок коштів державного бюджету, але за єдиною для всіх ринковою ціною.

3. Обіг на ринку дорогоцінного металу лише у стандартизованій формі, тобто у зливках стандартної форми та якості.

4. Ринковий механізм визначення цін на дорогоцінні метали. Вони визначаються на основі співвідношення попиту та пропозиції без прямого адміністративного втручання органів державної влади тощо.

Створення в Україні національного та міжнародного регіонального ринку золота на вищезазначених принципах вимагає нового ліберального законодавства щодо операцій із золотом.

У ньому повинно бути передбачено право на здійснення операцій і резидентами, і нерезидентами за вільними ринковими цінами, які не обкладаються податком на додану вартість або іншим спеціальним податком.

Експорт та імпорт дорогоцінних металів (принаймні придбаних на ринку або таких, що ввозяться для продажу на цьому ринку) не повинні обмежуватися.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?