Курсова робота «Характеристика та види векселів», 2006 рік

З предмету Банківська справа · додано 03.06.2009 20:24 · від Cтас · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Характеристика векселів 4 1.1. Історія виникнення векселю 4 1.2. Вексельне право і його основні системи 5 1.3. Основні документи регулювання вексельних відносин в Україні 8 1.4. Особливості заповнення та використання векселів 11 Розділ 2. Умови та особливості обігу векселів 13 2.1. Правова природа векселя та умови обігу 13 2.2. Особливості обігу векселів 15 2.3. Учасники вексельної форми взаєморозрахунків, організація та технологія 18 2.4. Види векселів за їх економічною природою 20 2.4.1. Акцепт векселів 22 2.4.2. Аваль векселів 23 2.5. Передача векселів в сплату боргу 25 2.6. Діяльність інститутів спільного інвестування при обігу векселів 28 Розділ 3. Практичне використання векселів 33 3.1. Приклад застосування векселів в Україні 33 3.2. Характеристика підприємства та приклад використання векселю на підприємстві 34 3.3. Недоліки вексельного обігу в Україні та шляхи його можливого покращання 36 3.4. Бухгалтерський облік векселів і оподаткування операцій з векселями 43 Висновок 48 Список використаних джерел 51

Висновок

Якщо загальновизнана істина така, що кредит – душа промисловості, то вексель без сумніву – кращій представник кредита. Подібно тому, як торгівля не обумовлена розмірами тієї чи іншої держави, так і вексель, перший і головний слуга торгівлі, не має ніяких обмежень. Виконуючи роль інструмента великих торгівельних підприємств, встановлюючи зв’язок між усіма народами всесвіту, вексель і в інших відношеннях надав важливого впливу на розвиток торгівлі, як інші відкриття. Поява векселя навіть в його найпростішій конструкції, стало плодом таємної і могутньої сили, яка може бути названа автономією торгівельного сослов’я, в зв’язку з подальшим розвитком його реквізитів, як результат того ж самого мистецтва, - все це належить до найбільш важливих відкриттів торгівельного світу. Якщо компас розширив географічний кругозір людства и якщо гроші звільнили торгівлю від вузьких уз обміну, то вексель – шматочок аркуша, незабезпечений скарбом держави, розвив кредит – цю могутню силу и основу усієї промисловості. Переносячи капітали з одних рук до інших і служачи способом передачі капіталу, вексель тим самим викликає до діяльності без нього не використані багатства, збільшує розміри виробництва, уособлює в собі сам капітал і отримує сам купувальну силу.

Економічне значення векселя цим не вичерпується: будучи зброєю кредиту і сурогатом готівкової сплати, маючи покупну силу грошей, вексель набуває значення товару, отримує свою вартість і свій курс (ціну), будучи міжнародним розрахункам, позбавляє від необхідності переводити і пересилати дзвінку монету і розпадаючись, подібно сортам і якостям товару, на різні категорії, дивлячись по місцю видачи та місцю платежу по векселю.

В своїй роботі, в першому розділі я стисло виклала історію виникнення і розвитку векселю в світовій історії, цей розділ введений для лаконічного сприйняття цієї теми, вексель, це не якась загадкова істота чи дитина наукових розробок. Поява векселю була зумовлена загальним розвитком людства, так би мовити наступний кроком у розвитку, без подолання якого мабуть людство і не досягло б такого інтелектуального рівня розвитку.

В другому розділі я виклала усі основні поняття і терміни нерозривно пов’язані з векселем, принципи класифікації векселів, правовий стан і специфіку вексельного обігу в Україні, розглянув основні конфліктні ситуації, що мають місце в справі інтеграції і удосконалення національного вексельного законодавства з всесвітнім, виклав свою точку зору та шляхи вирішення конфліктів так як усунення протиріч є основним фактором здорової і життєспроможної економіки.

У третьому розділі я дала характеристику підприємства та на прикладі показала як воно використовувала розрахунки векселем.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?