Дипломна робота «Загальна оцінка перспектив Сухохутірської ділянки (Дніпропетровської області)», 2006 рік

З предмету Геологія · додано 03.06.2009 15:11 · від Білан Л.В. · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Геологічна вивченість досліджуваного району 2. Загальна геологічна будова району робіт 3. Петрографія та структурна "позиція Сухохутірського масиву" 3.1. Загальна характеристика "масиву" 3.2. Петрографія Сухохутірського "масиву" 3.3. Перекриваючий комплекс Сухохутірського "масиву" 3.4. Структурна "позиція Сухохутірського масиву" 4. Корисні копалини 5. Загальна оцінка перспектив Сухохутірської ділянки Висновки Список використаної літератури Додатки (креслення) відсутні.

Висновок

Аналіз будови Сухохутірского гіпербазитового масиву показав наступне :

1. У межах масиву магматичні гірські породи ультраосновного складу не зустрінуті. В окремих крапках відзначаються їх сильно змінені релікти заміщення.

2. У межах масиву встановлені метасоматичні (варварівський "серпентинітовий", "пропіліт-березит-ліственітовий" та "альбітитовий" комплекси) і як мінімум 1 динамометаморфічний комплекс порід (завальєвський динамометаморфічний комплекс).

3. У перших двох відзначених метасоматичних комплексах по петрографічних і структурно-текстурних особливостях можна виділити ряд підкомплексів (формацій): у варварівскому "серпентинитовому" комплексі - серпентинітовий (низько-середньотемпературний) і тальк-карбонатний (середньо-високотемпературний) підкомплекси; в "пропіліт-березит-ліственітовому" комплексі - березит-ліственітовий (низько-середньотемпературний) і пропілітовий (середньо-високотемпературний) підкомплекси.

4. Структурні співвідношення варварівського "серпентинитового" і динамометаморфічного завальєвського комплексів такі, що варварівський комплекс утворює реліктові тектонічні блоки останці, а динамометаморфічний комплекс їх наділяє й перетинає. Таким чином, структура гіпербазітового Сухохутірского масиву є меланжевою.

5. Як по завальєвському матриксу, так і по тектонічних комплексах варварівських серпентинітів розвиваються метасоматіти "пропіліт-березітового" й "альбітітового" комплексів.

6. Структурні співвідношення "пропіліт-березітового" і завальєвського комплексів - це співвідношення взаємного перетинання. Це свідчить про їхню геологічну синхронність.

7. Структурні співвідношення "альбітітового" і завальєвського комплексів - це співвідношення накладення. "Альбітитовий" комплекс є більше пізнім, чим завальєвський.

8. Аналіз петрографічних і структурно-текстурних характеристик порід комплексів дозволяє охарактеризувати вік варварівського "серпентинитового" комплексу як AR2, березит-ліственітової формації "пропіліт-березит-ліственітового" комплексу як AR2 – PR1, пропілітової формації "пропіліт-березит-ліственітового" комплексу як AR3 – PR1, "альбітітового" комплексу як PR1, завальєвського динамометаморфічного комплексу як AR3.

9. У складі тектонічних блоків меланжу в межах ділянки зустрічаються не тільки серпентиніти, але й граніти, плагіомігматіти сурського комплексу середнього архею й амфіболітові сланці середньої підсвіти сурської свиті середнього архею.

10. Оскільки всі без винятку вищеописані утворення заміщаються корами вивітрювання, остільки всі вони (комплекси) є докайнозойськими (досередньопалеогеновими).

11. Сухохутірська ділянка є перспективною на тальк-магнезитову сировину, декоративний і лицювальний матеріал, а також, можливо, на хроміти і платиноїди, золото і золотополіметалеве зруденіння, каоліни, будівельний матеріал.

12. У результаті зроблених підрахунків у межах Сухохутірского "масиву" були дані рекомендації до виявлення потенційно перспективних площ на тальк-магнезитову сировину з оцінкою ресурсів по категорії Р3 (частково Р1 + С2) загальною сумою т.;

13. Також була відзначена потенційна золотоносність ділянки з оцінкою прогнозних ресурсів категорії Р3 у кількості

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?