Реферат «Товарознавча оцінка спеціальних видів бетонів», 2008 рік

З предмету Товарознавство · додано 02.06.2009 19:32 · від Анна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Класифікація бетонів 2. Жаростійкий бетон 3. Особливо важкі і гідратні бетони 4. Фібробетон 5. Силікатний бетон 6. Цементно-полімерний бетон 7. Полімербетони 8. Бетонополімери 9. Дорожній бетон 10. Кислототривкий бетон 11. Бетон для захисту від радіоактивної дії Висновки Список використаної літератури

Висновок

Отже, бетони спеціального призначення - це жаростійкі, кислотостійкі, для захисту від радіаційного впливу і т.п. Такі бетони також повинні бути здатними виконувати дві функції в конструкціях; як несучі для сприйняття механічних навантажень, так і спеціальні захисні функції для забезпечення проти руйнівної дії особливих фізичних і хімічних факторів і умов експлуатації (висока температура, хімічна агресія і т.п.). До кожного виду бетонів спеціального призначення висуваються вимоги, що обумовлені особливостями виконання їх функцій.

Жаростійкий бетон на портландцементі не застосовують при дії на конструкцію кислого агресивного середовища. В такому випадку можна використати жаростійкий бетон на рідкому склі. Але такий бетон не витримує постійної дії середовища з водяною парою або з водою. Для тверднення бетону на рідкому склі при нормальній температурі в бетонну суміш добавляють кремнефтористий натрій. Жаростійкий бетон на глиноземистому цементі застосовують за умови, що температура в тілі бетону протягом першої доби тверднення не буде перевищувати +40°С. Інакше можливе різке зниження міцності бетону.

Особливо важкі і гідратні бетони застосовують у спеціальних спорудах для захисту від радіації на атомних електростанціях і інших подібних об'єктах.

Фібробетон відрізняється підвищеною тріщиностійкістю, міцністю при розтягу і згину, ударною в'язкістю, опором стираності. Вироби і конструкції з фібробетону можна виготовляти без армування спеціальними сітками і каркасами із звичайної арматури, що значно спрощує технологію виробництва виробів, знижує трудоємкість процесу.

Силікатні бетони - це група безцементних бетонів автоклавного тверднення на основі вапняно-кремнеземистого в'яжучого і різних мінеральних заповнювачів. Тяжкі силікатні бетони щільної структури автоклавного тверднення успішно застосовують для виготовлення не тільки дрібних виробів (наприклад силікатної цегли), а й для великорозмірних армованих несучих конструкцій (панелей перекриттів будівель, балок тощо).

Найбільш доцільно застосовувати цементно-полімерні бетони для підлог, доріг, оздоблювальних робіт, корозійно-стійких покриттів тощо.

Найбільш доцільно застосовувати полімербетони в тих конструкціях, де повніше використовується висока їхня протикорозійна стійкість.

В першу чергу доцільно застосовувати бетонополімери для підвищення довговічності конструкцій у сурових кліматичних або агресивних умовах, попередньо-напружених і особливо навантажених залізобетонних конструкцій.

Дорожній бетон призначений для основ і покриттів автомобільних доріг і аеродромів. Покриття працює на вигин як плита на пружній підставі, тому основною характеристикою бетону є проектна марка на розтягування при вигині.

Кислототривкий бетон застосовують як захисні шари по залізобетону і металу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?