Курсова робота «Статистичний аналіз розвитку житлового будівництва у Дніпропетровській області», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 01.06.2009 18:34 · від сергій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Основні методи та принципи статистичного аналізу 5 1.1. Ряди розподілу вибіркової сукупності та їх характеристики 5 1.2. Характеристика основних понять динаміки 10 2. Методика та принципи збору та класифікації інформації житлового будівництва 13 2.1. Звіти та порядок збору інформації 13 2.2. Порядок збору звітності і схеми її проходження 13 2.3. Державний класифікатор будівель та споруд 16 2.4. Перелік та кількість одиниць вихідної інформації 21 3. Аналіз розвитку ринку нерухомості дніпропетровська 22 3.1. Розвиток житлового будівництва Дніпропетровської області 22 3.2. Аналіз вторинного ринку житлової нерухомості Дніпропетровська 31 3.3. Аналіз первинного ринку житлової нерухомості Дніпропетровська 33 Висновки 36 Список використаних джерел 39 база дослідження до 2007 року.

Висновок

За розміром загальної площі Дніпропетровщина посідає 2 місце серед регіонів України (після Донецької області).

Як повідомляють фахівці головного управління статистики, у Дніпропетровській області станом на 1 січня 2006 року житловий фонд налічував 6 млн. житлових будинків загальною площею 78 млн. кв. м, 81% якої знаходився на території міських поселень і 19 % -- у сільській місцевості.

Згідно зі статистикою, в середньому на кожного жителя Дніпропетровщини припадає 22,6 кв. м загальної площі та 14,4 кв. м житлової.

На початок поточного року 1010 багатоквартирних житлових будинків, які введено в експлуатацію до 1 липня 1995р., було обладнано лічильниками холодної води, 828 -- приладами обліку витрат теплової енергії, 94 -- лічильниками гарячої води, 3 будинки -- погодними регуляторами температури теплоносія.

Перехід України до ринкової економіки зумовив докорінно змінити питаннях власності на житло. Розпочата у 1993 році приватизація державного житлового фонду призвела до ліквідації одноосібного власника багатоквартирного будинку, і тепер зазначені будинки перебувають, як правило, у власності кількох фізичних та юридичних осіб -- власників окремих приміщень.

Протягом 2006 року, за даними управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, у регіоні функції управління житловими будинками забезпечували 236 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), з них 114 -- у обласному центрі.

Протягом 14 років на Дніпропетровщині було приватизовано 626 тис. квартир (одноквартирних будинків) загальною площею 32 млн. кв. м, причому найвищим рівень приватизації був у 1994 рік -- 16% загальної кількості приватизованого житла, найнижчим 2005 -- близько 3%. Упродовж 2006 року правом приватизувати житло скористалися 77 тис. громадян.

У минулому році на будівництві житла забудовниками усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 761,4 млн. грн. інвестицій в основний капітал. Їх частка у загальному обсязі інвестицій склала 7%.

Майже половину вкладень у будівництво житла (42%) здійснено індивідуальними забудовниками за рахунок власних коштів, третина -- за кошти населення на будівництво квартир, лише по 1% фінансовано із місцевих та державного бюджетів, решта -- за рахунок кредитів банків та інших джерел.

Усього на території області протягом 2006 року забудовниками всіх форм власності і населенням введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею майже 402 тис. кв. м., що на 7% більше, ніж у 2005р., але на 28% менше порівняно з 1995 роком. Внаслідок недостатніх обсягів інвестицій в будівництво житлового фонду проблема дефіциту житла та забезпечення населення області житловими приміщеннями залишається гострою й актуальною.

На початок 2007 року в області потреба покращання житлових умов була нагальною для 71 тис. сімей та одинаків. Майже дві третини черговиків знаходяться на квартирному обліку 10 років і більше. Протягом 2006 року покращили свої житлові умови близько 2% з числа тих, хто стояв у черзі на початок року, або 1278 сімей та одинаків. Найбільш гостро стоїть проблема забезпечення житлом молодих сімей. Так, у 2006 році з 5134 молодих сімей, які перебували у черзі на початок року, одержали житло тільки 107 сімей (або 2%).

Житлове питання є одним з найбільш проблемних і важливіших для значної частини населення Дніпропетровщини і вирішити її без додаткових інвестицій, спрямованих на будівництво (реконструкцію) житла, своєчасного ремонту наявного житлового фонду, неможливо.

Завершення будівництва тимчасово припинених та законсервованих житлових будівель з високим рівнем благоустрою дало б змогу значно збільшити обсяги введеного житла в області.

Нестача фінансових коштів стримує темпи будівництва, що негативно впливає на забезпечення населення житлом. На жаль, в сучасних умовах житлову проблему населення вимушене вирішувати самостійно.

Для розв’язання цих проблем органами виконавчої влади та місцевого самоврядування передбачається розпочати формування житлового фонду соціального призначення шляхом нового будівництва, реконструкції існуючих гуртожитків та житлових будинків, а також створити гарантовані економічні механізми отримання кредитів на будівництво або придбання житла тощо.

Скільки потрібно років, щоб вирішити проблему забезпечення кожної української родини квартирою? Про поліпшення житлових умов мріють 2/3 населення України. Залишимо за межами матеріалу сприятливі економічні й політичні умови, що сприяють втіленню мрії. При ідеальних умовах до 2017 року кожна українська родина могла б виявитися в більше менш комфортних умовах проживання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?