Реферат «Кредитний ризик та шляхи його мінімізації», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 31.05.2009 11:33 · від Катерина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

I. Теоретична частина Вступ 1. Комерційні банки та комерційний кредит 1.1. Сутність банківського кредиту 1.2. Класифікація банківського кредиту 1.3. Принципи, етапи та умови кредитування 2. Кредитні ризики 2.1. Поняття та сутність кредитного ризику 2.2. Експертиза кредитного проекту 2.3. Оцінка кредитоспроможності позичальника 2.4. Ризикові кредитні програми комерційних банків 3. Шляхи та способи мінімізації кредитного ризику 3.1. Резерви для відшкодування можливих втрат за позиками банку 3.2. Страхування кредитного ризику 3.3. Засоби захисту від кредитного ризику 3.4. Кредитна політика комерційного банку, як інструмент зниження кредитного ризику Висновки II. Практична частина Висновки Список літератури

Висновок

В даній роботі розглянута низька питань, які тісно пов‘язані із кредитним ризиком комерційного банку. Саме він представляє не впевненість у найбільш традиційні для банків України діяльності – кредитуванні. Але слід зауважити, що кредитний ризик не можна розглядати відірвано від інших ризиків банківської діяльності, так як вони переплітаються і спричинюють один одного.

Кредитний ризик є досить складною сукупністю елементів, які викликаються зовнішніми (не можуть регулюватися банком) і внутрішніми факторами.

Важливою характеристикою кредитного ризику є його динамічність, яка вимагає від банківських працівників періодичної оцінки ризику та управління ним. Оцінка кредитного ризику включає в себе кілька етапів. Особливо гострою проблемою для українських банків є створення методики визначення ступеню ризику за перспективними, а не минулими показниками фінансової діяльності позичальника.

Здійснюючи заходи по управлінню ризику неповернення позичок, банківський персонал орієнтується на банківську кредитну політику, яка визначає стратегічні цілі та тактичні задачі.

Зовнішні способи мінімізації кредитного ризику (розподіл ризику, страхування ризику, забезпечення) передбачають передачу частини або всього ризику іншим економічним суб‘єктам. Внутрішні (нормування, лімітування, диверсіфікація, створення резервів, оцінка кредитоспроможності позичальника) засновані на самостійних спробах банку перестрахуватися.

Щоб знизити кредитний ризик, необхідно формувати єдину систему бюро кредитних історій, котра забезпечить банки від видачі кредитів небажаним позичальникам, а також створення потужної служби безпеки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?