Курсова робота «ПДВ як форма універсального акцизу», 2005 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 30.05.2009 18:52 · від maks · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Виникнення, становлення в Україні, сутність та фіскальна роль ПДВ як форми універсального акцизу Розділ 2. Головні засади ПДВ. 2.1. Платники та ставки ПДВ. Обєкт оподаткування 2.2. Пільги з ПДВ. 2.3. Податкова декларація з ПДВ: структура, порядок заповнення і подання Розділ 3. Специфіка оподаткування 3.1. Визначення податкової бази щодо ПДВ. 3.2. Методика включення податку в ціни товарів, робіт та послуг. 3.3. Порядок обчислення і сплати податку Розділ 4. Аналіз стану українського ПДВ з іноземним ПДВ. Висновки Список літератури

Висновок

Отже, з усього вищесказаного можна зробити декілька висновків. Про історію податку на додану можна сказати, що вона є досить-таки давньою, а саме з поч. ХХ ст. в історію податків добавився ще один, тобто ПДВ.

Він був вперше розроблений і впроваджений в Німеччині 1916р. Але особливого розвитку і поширення почав набирати в середині ХХ ст., а точніше в 60-ті рр. Чим харктерний цей період? Характерний він тим, що в ці роки почали займатися розрбкою і впровадженням ПДВ одні з прогресуючих країн світу такі як Франція, Данія, Бельгія, Велика-Британія, Іспанія та ін. Вони вели досить плідну роботу для його більш доцільного впровадження. Але якщо взяти до уваги Україну, то в ній було не настільки вдале впровадження ПДВ, як за кордоном. Україна розпочавши процес введення ПДВ в 90-их рр., фактично до цього не була готовою, тому що національна економіка переживала перехідний період. Внаслідок цього часта зміна ставки ПДВ від 28% до 20% і навпаки, нічого доброго державі не приносило. Але все ж таки від 03.04.1997р. Законом України “Про ПДВ” Верховною Радою України було встановлено ставку 20% і аж до сьогодення.

При порівнянні українського ПДВ з іноземним видно, що в першого не настільки вдала історія розробки, впровадження і користування як в іноземного ПДВ.

Для того щоб вдосконалити ПДВ, потрібно переглянути:

- його економіко-математичні розрахунки і можливо знайти простіші варіанти;

- податкову декларацію і спростити її структуру;

- законодавчо-нормативну базу, а саме звернути увагу на його надзвичайно розгалужену систему пільг, яка свідчить про необхідність скорочення їх. Усвідомлення цієї необхідності набуває прояву в неодноразових спробах провести через ВР України законопроекти, які передбачають скасування окремих видів пільг. Однак лобіювання інтересів тих, хто зацікавлений у збереженні пільг, ускладнює ухвалення цих законопроектів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?