Курсова робота «Феномен довіри у міжособистісних відносинах підлітків та батьків», 2004 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 29.05.2009 17:41 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Феномен довіри у в психології 6 1.1. Поняття довіри 6 1.2. Фактори,що впливають на виникнення феномену довіри 11 1.3. Механізми феномену довіри 17 2. Особливості міжособистісних відносин підлітків та дорослих 20 2.1. Особливості підліткового віку 24 2.2. Особливості психологічних проблем підлітків з батьками 28 3.Висновки 32 4.Список використаної літератури 35

Висновок

В результаті проведеної нами теоретичної роботи та ознайомлення з наявною літературою за темою даної роботи ми можемо стверджувати, що довіра розглядається в таких науках як етика, вікова та соціальна психологія, педагогіка, політика, психологія та інші і визначається як одна з вищих форм спілкування, виборче відношення до іншої людині; здійснює функцію зв'язку між людьми, породжуючи, видозмінюючи якісні особливості міжособистісних відносин, і є однією з провідних їх характеристик і ґрунтується на взаємодопомозі, саморозкритті, безпеці, впевненості у співрозмовнику.

Як відомо, внутрішній світ кожної людини є відносно замкнутим, а передача інформації допускає оцінку її змісту обома учасниками спілкування, що з психологічної точки зору є найбільш важливим. Як ми з'ясували, довіра реалізується не стільки передачею «конфіденційної» інформації, скільки шляхом залучення іншої особи у свій внутрішній світ, а тому вона виступає швидше як обговорення інтимної, секретною, значущою або будь-якої іншої інформації. Таким чином, можна говорити, що взаємна довіра суб'єктів один до одного передбачає таке ставлення, яке будується на взаємопроникненні взаємодіючих людей в смисли один одного і є умовою породження нових смислів.

Ознайомившись з різними думками, ми можемо зробити висновок про те, що багато хто стверджує, що довіра виникає в «вирі

спілкування »між людьми, тобто не є вродженою. Говорити з кимосьце вже означає ту чи іншу ступінь довіри або можливість народитися довірі.

Можна виділити 4 види довіри: міжособистісну довіру, що є передумовою формування малих груп; деперсоніфіковану довіру, яка встановлюється в результаті функціональної залежності та поділу праці; узагальнена довіра – згідно з контурами цієї довіри, події поділяються на існуючі та неіснуючі, а невідповідні картині, що склалася факти і явища відкидаються як недостовірні; вимушена довіра - мережеві канали, які ґрунтуються на здатності мережевого світу, змусити індивіда дотримуватися умови взаємодії.

Довіра грає по відношенню до особистості формоутворюючу роль, адже втративши довіру в очах оточуючих, ти втрачаєш обличчя.

Довіра - це таке відношення, яке може скластися між людьми різних вікових категорій, соціальних статусів, професій, статей і т.д., тому вона буде особливою у кожному випадку. У даній роботі нами була поставлена задача, вивчити особливості довірчих відносин підлітків та батьків. Ознайомившись з літературою з даної теми, можемо стверджувати, що отроцтво, підлітковий вік - період життя людини від дитинства до юності в традиційній класифікації (від 11-12 до 14-15 років). У цей самий короткий в астрономічному часі період підліток проходить великий шлях у своєму розвитку: через внутрішні конфлікти із самим собою та з іншими, через зовнішні зриви і сходження він може знайти почуття особистості. Однак суспільство,що розкривається його свідомості жорстоко ініціює його.

Отроцтво - період, коли підліток починає по-новому оцінювати свої відносини з родиною. Прагнення знайти себе як особистість породжує потребу у відчуженні від усіх тих, хто звично, з року в рік робив на нього вплив, і в першу чергу це відноситься до батьківської сім'ї. Відчуження по відношенню до сім'ї зовні виражається в негативізмі - в прагненні протистояти будь-яким пропозиціям, судженням, почуттям тих, на кого направлено відчуження. Негативізм - первинна форма механізму відчуження, і він же є початком активного пошуку підлітком власної унікальної суті, власного «Я». Але все-таки довіра дуже важлива в житті підлітка. Тому що, довіра, у величезній своїй частині, що відноситься до емоційної, тобто погано раціоналізованій сфері людської психіки, а в підлітковому віці має значуще місце саме емоційне спілкування. Підліток відчуває потребу поділитися своїми переживаннями, розповісти про події у своєму житті, вона відчуває потребу в підтримці. Особливо сприятливою є ситуація, коли дорослий виступає в якості друга, адже в результаті створюються більш глибокі емоційні та духовні контакти, які підтримують підлітка в житті. За результатами дослідження, ми з'ясували, що тою емоційно близькою людиною для більшості підлітків є мама, адже вона захищає, уважно ставиться до дитини, запитує як справи, завжди вислухає і порадить. Саме їй підлітки довіряють більше. На завершення цієї роботи ми можемо виділити перспективи подальшого дослідження. Далі можна буде провести ряд емпіричних досліджень, за визначенням особливостей довіри підлітків до батьків, однолітків і зробити відповідні висновки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?