Курсова робота «Сімейні конфлікти між чоловіком та дружиною», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 25.05.2009 21:53 · від Olka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття сімейних конфліктів. Їх класифікація 6 2. Сімейні конфлікти між чоловіком та дружиною: причини та періоди розвитку 11 3. Попередження і розв’язання сімейних конфліктів 17 4. Психологічне консультування конфліктних сімей 22 Висновки 25 Список використаної літератури 27 У тексті немає посилань на літературні джерела

Висновок

Ключову роль у сімейних конфліктних відносинах грають подружні конфлікти. Вони виникають через незадоволення потреб подружжя. Найбільш конфліктними є кризові періоди в розвитку родини. У залежності від рівня конфліктності виділяються кризові, конфліктні, проблемні і невротичні родини. Сімейні конфлікти мають психотравматичні наслідки: стан повної сімейної незадоволеності, “сімейна тривога”, нервово-психічна напруга, стан провини. Фахівцями вироблені рекомендації з регулювання подружніх конфліктів.

Процес трансформації сучасної молодої сім’ї як соціального інституту супроводжується тривожними ознаками її дезорганізації – збільшення кількості розлучень, сімейно-побутових порушень, зниженням рівня народжуваності, послабленням виховного потенціалу сім’ї, неврозами тощо. Це дає підстави стверджувати, що стан сучасної молодої сім’ї кризовий.

Безумовно, зміцнення стосунків молодого подружжя багато в чому залежить від її соціально-економічної, правової захищеності. Водночас причини окремих сімейних проблем часто криються або в особливостях сімейного спілкування, або в індивідуальних характеристиках членів сім’ї, тобто мають психологічний характер.

У цьому зв’язку одним з важливих напрямків діяльності соціального педагога є подання молодій сім’ї психологічної допомоги. Сутність психологічного консультування конфліктних родин полягає у виробленні спеціальних рекомендацій зі зміни несприятливих психологічних факторів, що утрудняють функціонування родини і створюють у ній конфліктні відносини.

Дуже частою помилкою сімейних психотерапевтів, особливо починаючих, є мимовільне повчання подружньої пари. Не потрібно давати поради. Молоді люди самі в змозі вирішити всі конфлікти, що виникли між ними, і треба давати їм право обирати як саме вони це зроблять, не осуджуючи їх.

Все вищезгадане неабияк допоможе не тільки самим учасникам сімейних конфліктів – молодим людям, які перебувають у шлюбі, а й починаючим сімейним психотерапевтам, психологам та соціальним педагогам, які у своїй роботі так чи інакше стикаються із сімейними конфліктами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?