Курсова робота «Психологічні технології в соціальній роботі», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.05.2009 21:40 · від Олена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Теоретико-методологічна характеристика психологічних технологій в соціальній роботі 6 1.1. Сутність і значення психології в соціальній практиці 6 1.2. Характеристика і специфіка застосування психологічних методів у соціальній роботі 15 РОЗДІЛ ІІ. Практичне застосування психологічних методів у соціальній роботі 22 2.1. Реалізація програми психотерапевтичної підтримки дітей, які постраждали від домашнього насильств 22 2.2. Використання методу директиви у психотерапевтичній корекції сімейних взаємовідносин 25 Висновки 30 Список використаної літератури 32

Висновок

Психологія привносить у розвиток теоретичних основ соціальної роботи свої специфічні особливості. Так, виявлення і пізнання психологічних закономірностей соціальної роботи, вивчення її проявів у різних умовах дозволяє формувати і розвивати цілісне уявлення про категорії і поняття, принципи і методи, способи і організаційні форми психологічного забезпечення професійної діяльності соціальних працівників, а також засвоювати правила і практичні рекомендації, які з цього випливають. Психологія пропонує фахівцям соціальної роботи ефективні, інтегративні засоби і прийоми вирішення найскладніших психологічних проблем, формує у них уміння безпомилково діяти в екстремальних ситуаціях.

Основне завдання, яке ставить перед собою психологія – це допомогти людині зробити її життя більш осмисленим, значущим, розвивати життєві сили, виявляти допомогу і підтримку тим, хто її потребує.

Соціально-психологічні методи, методики, прийоми і засоби, процедури мають відносну самостійність, але вони, в першу чергу, залежать від тієї наукової школи, у рамках якої вони були створені, відповідно до чого охарактеризуємо можливі психологічні підходи до технологій соціальної роботи [3, 316].

У роботі практичного психолога склались чотири основні напрями: психодіагностика, психокорекція, психологічне консультування і психопрофілактика. Соціальна допомога населенню надається за тими самими напрямами практичної психології:

- повідомлення клієнту об'єктивної інформації про його розлади на основі психодіагностики. Клієнт виробляє власне ставлення до отриманої інформації і приймає рішення про її використання;

- психологічна корекція, з допомогою якої для клієнта розробляється індивідуальна програма певного виду діяльності;

- психологічне консультування, мета якого - допомогти індивіду знайти якомога більше варіантів поведінки, думок, почуттів, вчинків для активної взаємодії з людьми і соціальними групами всередині соціуму;

- психопрофілактична робота, спрямована на те, щоб завчасно попереджувати можливі порушення у розвитку індивіда, створюючи умови для повноцінного психічного розвитку на кожному віковому етапі.

Технологія вирішення психологічних завдань передбачає:

- розуміння психологічних особливостей і закономірностей формування основних психологічних станів людини;

- розуміння психологічних механізмів корекції і самокорекції психологічних станів з метою усунення негативних станів (в т.ч. стресових) та цілеспрямованого формування позитивних, продуктивних станів;

- оволодіння прийомами самоуправління життєвим тонусом, рівнем працездатності і творчим потенціалом;

- вироблення необхідних навичок психогігієни особистості;

- розуміння прямого впливу морального стану на стійкість нервово-психічної сфери і стан здоров'я людини;

- знання психологічних прийомів і методів, які безпосередньо застосовуються на практиці.

Важливим напрямом діяльності практичного психолога є психотерапія - організований вплив на психіку клієнта з метою її відновлення чи трансформації. Як правило, вона здійснюється соціальними працівниками за сприяння медиків. Соціальний працівник повинен надати первинну соціальну допомогу, спираючись на принципи і норми правильного психологічного спілкування з клієнтом. За всієї своєї ефективності психологічна допомога не вирішує власне соціальних проблем, а лише забезпечує психологічно сприятливий фон, пом'якшує суб'єктивне навантаження існуючого становища.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?