Реферат «Вища освіта і Болонський процес», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 25.05.2009 15:03 · від наталя · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Національні системи вищої освіти 4 2. Основні чинники євро інтеграції в освітянській сфері 8 3. Шкала оцінювання Європейської кредитно-трансфертної й акумулюючої системи 12 4. Києво-Могилянська академія 15 5. Запровадження Європейської кредитно-трансфертної й акумулюючої системи у вищі навчальні заклади України 19 Висновки 24 Список використаної літератури 25

Висновок

Для досягнення кінцевої мети болонського процесу недостатньо формального впровадження його принципів, потрібні прозорі й зрозумілі усім методології якості освіти.

Головні напрями дій у контексті Болонського процесу: прийняття системи зрозумілих і порівнювальних наукових ступенів, прийняття системи освіти, що початково базується на двох циклах навчання, заснування системи кредитів, розвиток системи стажувань, розвиток європейського співробітництва щодо контролю за якістю освіти, розвиток європейського виміру у вищий освіті, навчання протягом усього життя, розвиток привабливості Європейського простору вищої освіти, установлення тісніших зв'язків між європейським простором вищої освіти та європейським простором досліджень, заклади вищої освіти та студенти.

Моніторинг якості систем національної освіти визнано Радою Європи головним завданням, яке передує створенню у 2010 р. єдиного освітянського європейського простору. Розвиток європейського співробітництва щодо контролю за якістю вищої освіти спрямований як на розвиток внутрішньої культури якості в університетах та інших вищих навчальних закладах, так і на діяльність, яка поліпшує зовнішню оцінку якості.

Внутрішня оцінка якості здійснюється за пілотною схемою, апробованою Європейською асоціацією університетів. Шість груп, до яких увійшли університети та інші вищі навчальні заклади, протягом року проводили дослідження з проблем: «менеджмент досліджень», «навчання та викладання», «реалізація Болонських реформ». Така пілотна схема допомогла навчальним закладам упровадити механізми внутрішньої оцінки якості, підвищити рівень діяльності та краще підготуватися до зовнішньої оцінки. Набутий досвід показав, що існує потреба в університетському лідерстві й автономії в розвитку культури якості. Комісія має намір продовжити експеримент з іншою групою університетів для поширення цього досвіду на низку вищих навчальних закладів Європи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?