Курсова робота «Форми і системи заробітної плати», 2005 рік

З предмету Економіка · додано 11.11.2006 15:55 · від Марина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Теоретичні та методологічні основи оплати праці в державі 4 1.1. Економічна природа заробітної плати 4 1.2. Форми заробітної плати 7 1.3. Системи заробітної плати 8 2. Сучасний стан оплати праці в Україні та Чернігівській області 12 2.1. Економічна ситуація в Чернігівській області 12 2.2. Ресурси домогосподарств Чернігівської області 16 2.3. Витрати домогосподарств Чернігівської області 18 3. Розвиток і реформування системи оплати праці 23 3.1. Індексування заробітної плати 23 3.2. Соціальний захист населення 25 3.3. Напрями реформування галузі оплати праці в Чернігівській області 28 Висновок 33 Використана література 35 Додатки 37

Висновок

В процесі роботи були вивчені основні принципи, форми та системи оплати праці та розроблені реальні практичні рекомендації для раціоналізації процесу оплати праці, отже, мета роботи досягнута.

Економічною основою доходів по праці, власне заробітної платні, є компенсація, одержувана працівником за витрати його праці в процесі створення і реалізації суспільно необхідного продукту, визнаного споживачем.

Заробітна плата – це частина фонду споживання, яка поступає як винагорода працівникам за результати їх праці, відповідно до його кількості і якості, одержувана у вигляді суми грошей від працедавців. Розмір заробітної платні визначається кількістю і якістю праці і його результативністю, а також договором про найм (контрактом), законами попиту і пропозиції.

Заробітна плата виплачується у вигляді премій, гонорарів, місячних окладів і соціальних виплат, винагороди робочим, управляючим, службовцям, всім тим, хто віддає свою працю приватним, акціонерним, кооперативним або державним підприємствам, що діють на ринку як покупці робочої сили.

Стимулювання праці – одна з найважливіших форм підвищення мотивації до праці і на трудову поведінку працівника. Стимулювання може бути матеріальним і моральним. Стимулювання праці - процес, що вимагає особливо ретельної підготовки. Якщо, наприклад, доплати не привели до очікуваного підвищення якості, продуктивності праці, або дисципліни праці, то назад доплати забрати буде неможливо [4,22].

Грошове стимулювання надає наймогутнішу дію на мотивацію до праці. Проте, постійне підвищення рівня оплати праці не сприяє ні підтримці трудової активності, ні зростанню продуктивності праці. Відбувається звикання до цього виду дії.

Розмір премій встановлюють наперед. Це необхідно для того, щоб працівник ще перед початком трудової операції знав, що при якіснішому її виконанні його чекає гарантована сума певних розмірів.

Можна запропонувати ще і такий вид надбавок до зарплати, як надбавка за вислугу років. Наприклад, вона буде нараховуватися тим працівникам підприємства, стаж яких складає більше 5 років, і варіюватися в діапазоні від 100 до 200 грн, залежно від вислуги років працівника.

Преміювання працівників виконує важливу роль на будь-якому підприємстві. Воно є одним з найефективніших способів трудового стимулювання працівників підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення