Курсова робота «Агресивна поведінка підлітків», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 24.05.2009 22:36 · від Юлия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Основні поняття, суть і ознаки агресивної поведінки підлітків 5 1.1. Основні поняття і термінологія 5 1.2. Порушення поведінки 8 Розділ 2. Агресивна поведінка сучасних дітей підлітків 11 2.1. Типологія агресивної поведінки підлітка 11 2.2. Причини і специфіка прояву агресивності дітей на різних стадіях підліткового віку 14 2.3. Статтеві особливості прояву агресивності в поведінці дітей підліткового віку 21 Розділ 3. Профілактика і корекція агресивної поведінки підлітків 25 Висновки 27 Список використаних джерел 29 Додатки 32

Висновок

У підлітковому віці одним з видів поведінки, що відхиляється, є агресивна поведінка, що нерідко приймає ворожу форму (бійки, образи). Для деяких підлітків участь в бійках, твердження себе за допомогою кулаків є сталою лінією поведінки. Ситуація посилюється нестабільністю суспільства, міжособовими і міжгруповими конфліктами. Знижується вік прояву агресивних дій. Все частіше зустрічаються випадки агресивної поведінки у дівчаток.

Проведене вивчення підлітків-правопорушників (об'єктом якого були психічно і фізично здорові діти школи № 45) показало, що ядром конфліктної ситуації, що привела до етичної деформації особи, є недоліки сімейного виховання, а жорстокість, агресивність, замкнутість, підвищена тривожність – в процесі стихійно-групового спілкування можуть приймати стійкий характер.

Неодмінною умовою делінквентної поведінки є надлишок вільного часу, відсутність захоплень, що позитивно формують особу. У багатьох підлітків наголошується неповна сім'я з порушеними функціональними зв'язками. З іншого боку, гіперопіка, також як і бездоглядність, нерідко сприяють делінквентній поведінці. Реакції, викликані надмірним контролем і нудними повчаннями і повчаннями, знаходять свій вираз у вигляді відходів з будинку і бродяження, агресивності.

Виховно-профілактична діяльність не може обмежуватися лише заходами індивідуальної дії і корекції, вживаними безпосередньо до неповнолітнього. Соціального оздоровлення і соціально-петакгогічної корекції вимагає несприятливе середовище, яке викликає соціальну дезадаптацію неповнолітнього.

У школі № 45 психологи вважають, що профілактика і попередження агресивної поведінки неповнолітніх стає не тільки соціально значущим, але і психологічно необхідним. Проблема підвищення ефективності ранньої профілактики повинна вирішуватися в наступних основних напрямах, на їх думку:

• виявлення несприятливих чинників і десоціалізованих дій з боку найближчого оточення, які обумовлюють відхилення в розвитку особи неповнолітніх і своєчасну нейтралізацію цих несприятливих дій, що дезадаптують;

• сучасна діагностика асоціальних відхилень в поведінці неповнолітніх і здійснення диференційованого підходу у вибиранні виховно-профілактичних засобів психолого-педагогічної корекції поведінки, що відхиляється.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?