Курсова робота «Нові індустріальні країни в системі міжнародного поділу праці», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 21.05.2009 12:19 · від ЛеСёНоК · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розділ І. Загальна характеристика та особливості економічного розвитку нових індустріальних країн І.1. Нові індустріальні країни Південно-Східної Азії: становлення та економічний розвиток 5 І.2. Загальна характеристика історичного розвитку та економічного потенціалу країн Латиноамериканського регіону. 11 І.3. Економічна стратегія розвитку нових індустріальних країн 16 2. Розділ ІІ. Сучасний стан НІК та їх місце в системі міжнародного поділу праці ІІ.1. Тенденції розвитку НІК у ХХІ столітті 21 ІІ.2. Місце та значення НІК в системі міжнародного господарства 25 ІІ.3. Економічне співробітництво України з новими індустріальними країнами. 30 Висновки 35 Список використаної літератури 37 Додатки 39

Висновок

Помітним явищем у світовій економіці став динамічний розвиток деяких країн, що розвиваються, які дістали назву ”нові індустріальні країни”. За відносно короткий час ці країни створили промисловий потенціал, розвинули окремі сучасні галузі індустрії. Вони різко збільшили промисловий експорт і посіли важливе місце у міжнародному поділі праці.

НІК властиві такі характеристики: високі темпи зростання, динамічні макроекономічні та внутрішньогалузеві структурні зрушення, зростання професійного рівня робочої сили, інтенсивна участь у МПП, широке використання іноземного капіталу.

Швидкий розвиток цих країн перш за все пов’язаний з розвитком міжнародної торгівлі НІК з розвиненими країнами.

Необхідно зазначити, що в НІК та Латинській Америці був різний ефект стратегій лібералізації. Це пояснюється тим, що у перших вона виступала логічним продовженням ефективної промислової політики, у другій - стала реакцією на поразку стратегії імпортозаміщення

Треба окремо зазначити, що успіху прогресу НІК сприяла послідовна внутрішня економічна політика, яка забезпечила економічну і політичну стабільність для ефективного функціонування економічної системи-“змішаної економіки”, де головна роль належить приватному секторові, а держава активно сприяє підприємництву і ринковій сфері.

Важливим фактором росту НІК стала ефективна макроекономічна політика, що полягала у підтримці стабільних внутрішніх цін і реальних обмінних курсів валют, стимулюванні підвищення попиту і пропозиції у галузі інвестиційних товарів, що сприяло нагромадженню капіталу і виробничому інвестуванню.

Незважаючи на специфіку НІК, їхній досвід трансформації може бути врахований на сучасному етапі розвитку України. Під впливом технологічної революції Україна буде втрачати свої традиційні порівняльні переваги, не витримуючи конкуренції з НІК. Проте є потенційна можливість успішної конкуренції України на світових ринках у освоєнні нових ніш на основі використання переваг України в розвитку науково-технічного потенціалу, людського капіталу та інших факторів зростання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?