Курсова робота «Стратегія бізнесу», 2000 рік

З предмету Економіка · додано 10.11.2006 10:33 · від alika · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сутність і структура стратегії підприємства 4 2. Товарно-ринкова стратегія 7 3. Ресурсно-ринкова стратегія підприємства 9 4. Технологічна стратегія підприємства 10 5. Інтеграційна стратегія підприємства 12 6. Соціальна стратегія 14 7. Стратегія керування 15 8. Стратегія реструктуризації: децентралізація керування й оптимальних розмірів підприємства 17 Висновок 20 Список використаної літератури 22

Висновок

Отже, у сфері бізнесу закладений колосальний інтелектуальний і творчий потенціал, що може розкритися як у напрямках, бажаних для конкретної людини або суспільства, так і в небажаних. Суспільству часом приходиться стримувати і направляти потенціал бізнесу, жертвуючи при цьому можливостями задоволення поточних потреб на користь задоволення майбутніх запитів.

Сутність бізнесу як процесу і підприємства як організаційної форми його прояву є предметом інтенсивного вивчення як у популярної, так і в науковій літературі. Для того щоб дати рекомендації по створенню, виборові і реалізації стратегічних напрямків бізнесу, доцільно підсумовувати основні позитивні висновки сучасної мікроекономічної теорії стосовно до функціонування підприємства.

Якщо мова йде про довгострокове з'єднання ресурсів, виникає, як правило, організація або організаційна одиниця, функціонування якої підлегле визначеним, відносно стійким правилам і нормам, тобто підприємство. Якщо з'єднання ресурсів виробляється на певний строк, носить відносно короткочасний характер, частіше говорять про проект.

Той самий бізнес може бути реалізований на різних підприємствах послідовно в часі або ж паралельно. Те саме підприємство може стати ареною функціонування різного бізнесу.

Суспільство в особі різних своїх агентів пред'являє до кожного бізнесу свої чекання. У якому ступені бізнес зможе їх реалізувати, у такому ступені він зможе продовжити своє існування і розвиток. Іншими словами, бізнес (а отже, і підприємство, що реалізує його, і бізнесмен, що організував це підприємство) несе відповідальність перед суспільством в особі суб'єктів, що випробують обґрунтовані чекання стосовно даного бізнесу. Породжувані бізнесом потоки взаємних зобов'язань і відповідальності відіграють вирішальну роль у формуванні самої основи суспільства.

Вважається, що в основі підприємницького бізнесу й у центрі діяльності підприємства знаходиться фігура підприємця – незалежного, активного, енергійно спрямованого до успіху, схильного до ризику, наполегливого, адаптивного, упевненої в собі людини, що уміє використовувати у своїх цілях суперечливі обставини.

Варто підкреслити, що в підприємницькому варіанті теорії фірми керівник підприємства при будь-яких умовах залишається підприємцем – людиною, метою і сферою професійної діяльності якого є організація виробничого процесу («нового з'єднання ресурсів», як іноді говориться) для задоволення наявних або створюваних за допомогою підприємця потреб.

В інтеграційній теорії підприємства робиться спроба комплексного обліку специфіки підприємства як щодо цілісної і самостійної соціально-економічної системи, що інтегрує в часі і просторі процеси виробництва (реалізації) продукції і відтворення ресурсів. Сполучною ланкою між цими процесами і «портретом» фірми служить її потенціал – сукупність ресурсів і можливостей, що визначають очікувані характеристики її розвитку при тих або інших реальних сценаріях зміни навколишнього середовища. Основний об'єкт прийняття рішень – розподіл ресурсів і зусиль фірми між нарощуванням потенціалу і його використанням, між відтворенням і виробництвом, між сьогоденням і майбутнім. У визначеному змісті в цій концепції відбивають усі ті аспекти діяльності підприємства, що складають основу перерахованих вище підходів.

Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що загальна мета процесу удосконалювання самого підприємства і його діяльності складається в створенні ситуації, коли взаємини між підприємством і зв'язаними з ним соціально-економічними й інституціональними суб'єктами, включаючи саме підприємство, відповідають взаємним чеканням.

Можна сказати, згущаючи фарби, що не бізнес виступає як об'єкт стратегічного розвитку (розвитку), а суспільно значимий стратегічний розвиток реалізується за допомогою даного бізнесу. Стратегічне планування з функції керування перетворюється в об'єкт, а бізнес – з об'єкта в платформу для реалізації свого стратегічного призначення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення