Курсова робота «Роль держави в регулюванні економіки», 2007 рік

З предмету Макроекономіка · додано 19.05.2009 20:04 · від Angel · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Економічна роль держави 4 1.1. Економічні функції держави 4 1.2. Державні фінанси 7 ІІ. Державне регулювання економіки 13 2.1. Методи державного регулювання 13 2.2. Механізмами державного регулювання 20 ІІІ. Економічне зростання в Україні 23 Висновок 27 Література 28

Висновок

У цій курсовій роботі я розглянула тему “Державний сектор національної економіки”. На мою думку, державне регулювання економікою є дуже важливим, тому що держава поліпшує функціонування ринкової системи завдяки створенню належної законодавчої бази та посиленню конкуренції. Вона має забезпечувати виробництво громадських благ і послуг, бо вони не подільні і принцип виключення до них застосувати неможливо. Держава володіє також стратегічно важливими підприємствами.
За допомогою економічних методів, зокрема власних видатків і податків, держава може знизити безробіття або інфляцію, сприяти стабілізації економіки. До економічних методів держави відносять фіскальну, монетарну та зовнішньоекономічну політику. Фіскальна політика пов’язана з державним бюджетом, Вона являє собою цілеспрямоване регулювання державних видатків та податкових надходжень для досягнення макроекономічної стабільності. Стимулююча фіскальна політика спрямована на збільшення обсягу національного виробництва і зменшення безробіття. Вона передбачає зниження податків, збільшення державних видатків або поєднання обох цих заходів. Стримувальну фіскальну політику використовують для боротьби з інфляцією попиту; вона передбачає зменшення урядових видатків та збільшення податків.
Мета монетарної політики, як і фіскальної, - допомогти економіці досягти макроекономічної стабільності, тобто такого обсягу національного виробництва, що характеризується повною зайнятістю та відсутністю інфляції. Трьома інструментами монетарної політики є:
1. зміна норми резервування;
2. зміна облікової ставки;
3. операції на відкритому ринку.
Основними напрямами зовнішньоекономічної політики є торговельна та валютна політика. Розрізняють два види зовнішньоторговельної політики - протекціонізм та політика вільної торгівлі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?