Реферат «Спеціальна економічна зона Закарпаття», 2008 рік

З предмету ЗЕД · додано 19.05.2009 19:58 · від Angel · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Характеристика спеціальної економічної зони “Закарпаття 3 2. Характеристика діяльності спеціальної економічної зони “Закарпаття 7 3. Висновки щодо доцільності створення та діяльності спеціальної економічної зони “Закарпаття 17 Література 19 Додаток

Висновок

Функціонування СЕЗ «Закарпаття» позитивно впливає на соціально-економічний розвиток Закарпатської області й України в цілому. Динаміка зростання економічних показників діяльності суб’єктів господарювання СЕЗ “Закарпаття” дає підстави вважати цей проект доцільним. Потенційні можливості СЕЗ «Закарпаття» щодо прискорення розвитку економіки краю задіяні не в повному обсязі. Невиконання державою зобов’язань щодо фінансування розвитку інфраструктури СЕЗ «Закарпаття» та забезпечення гарантій інвесторам погіршили інвестиційний клімат у регіоні. Одноразове позбавлення визначеної законом про створення СЕЗ державної допомоги більшості суб’єктів господарювання замість поступової адаптації її до норм і стандартів ЄС зламало тривалу тенденцію збільшення кількості залучених ПІІ.
Також підставами вважати створення СЕЗ “Закарпаття” доцільним є:
1. Закарпаття - це перехрестя економічних, торговельних шляхів у центрі Європи, що забезпечує зручне розташування для будь-якої фірми, яка виробляє продукцію для ринків як на сході, так і на заході, як на півдні, так і на півночі Європи.
2. За обсягами надходжень до бюджетів СЕЗ «Закарпаття» займає перше місце по Україні серед інших СЕЗ. Слід наголосити, що збільшення надходжень до Держбюджету відбулося за рахунок посилення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, припинення прийняття податкових векселів і сплати ПДВ.
3. Закарпаття багате на природні та мінерально-сировинні ресурси. За запасами деревини, які оцінюються майже у 200 млн.м3, область займає перше місце в Україні. Більше половини запасів це цінні породи деревини. Щорічна заготівля деревини складає більше 1 млн. м3, що в основному дає можливість забезпечити внутрішні потреби, виробляти продукцію на експорт.
4. Якщо з 1994 по 2000 рік Закарпаття в середньому залучало по 14 мільйонів доларів США прямих іноземних інвестицій, то починаючи з 2002 року спостерігається тенденція до значного зростання обсягів прямих іноземних інвестицій. 2002 рік – 30,1 млн. дол. США, за 2003 рік – 52,8 млн. дол. США, за 2004 рік – 62,7 млн. дол. США, за 2007 рік – 81,0 млн. дол. США За оцінкою аналітичного центру Інституту Реформ, Закарпаття посідає перше місце за динамічним рейтингом інвестиційної активності.
5. Завдяки пільговим режимам інвестиційної діяльності спостерігається динамічний ріст обсягів виробництва промислової продукції області. Підприємства території пріоритетного розвитку та спеціальної економічної зони "Закарпаття" забезпечують понад 50% обсягів виробництва промислової продукції області.
6. Завдяки маркетинговій функції законів “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” та “Про спеціальну економічну зону "Закарпаття”, Закарпаття стало зоною уваги таких відомих транснаціональних компаній: “Фольксваген”, “Шкода”, “Ауді”, “Ікеа”, “Фішер”, “Філіпс”, “Хьюлетт Пакард”, “Флекстронікс”, “ТДК”, “Леоні”, “Делфі”, “ВЕТ Автомотів”, “Ядзакі”, “Ле-Го”, “Генкель”, “Гроклін” та інші, які вже сьогодні реалізують власні інвестиційні проекти на теренах області.
7. Зростає загальна кількість фактично створених робочих місць у СЕЗ «Закарпаття» з початку реалізації проектів постійно.
За останній період діяльності інформацію про можливості реалізації інвестиційних проектів на території Закарпатської області було доведено до уваги світової економічної спільноти шляхом системної поетапної роботи в напрямку пропагування сприятливого інвестиційного клімату регіону. Квінтесенцією цієї роботи був економічний експеримент, який базувався саме на законах України “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” та “Про спеціальну економічну зону “Закарпаття”.
У період, коли нова влада визначила стратегічний курс на входження України до Європейського Союзу, діяльність підприємств з іноземним капіталом є реальною інтеграційною ланкою, яка може прискорити цей процес. Враховуючи географічне розташування області (безпосереднє сусідство з чотирма країнами – реальними та потенційними членами ЄС) Закарпаття може стати тим експериментальним економічним полем, на якому держава відпрацьовуватиме найбільш оптимальні форми та правила міжнародної економічної співпраці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?