Курсова робота «Роль і значення практики суду ЄС в процесі становлення і розвітку конкурентного права ЄС», 2005 рік

З предмету Право · додано 19.05.2009 16:05 · від Наташа · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Роль і значення практики суду єс в процесі становлення і розвітку конкурентного права єс 5 1.1. Компетенція Суду ЄС щодо розгляду справ про порушення конкурентного права ЄС 5 1.2. Санкції, що застосовуються Судом ЄС до винних суб’єктів права ЄС 9 1.3. Огляд практики Суду ЄС у справах про порушення конкурентного законодавства ЄС 15 Розділ 2. Компетенція комісії єс щодо розгляду скарг про порушення конкурентного та антимонопольного законодавства єс 21 2.1. Порядок розгляду комісією ЄС скарг (претензій) про порушення конкурентного законодавства ЄС 21 2.2. Поняття та бач санкцій, що застосовуються комісією ЄС до винних суб’єктів права ЄС 23 2.3. Огляд практики комісії ЄС щодо розгляду претензій про порушення конкурентного та антимонопольного законодавства ЄС 25 Вісновки 29 Список вікорістаніх джерел 31

Висновок

В сучасних умовах розвиток конкурентних відносин і створення здорового конкурентного середовища перебувають у центрі уваги міжнародних економіко-правових організацій, тісно пов'язуються з інтеграційними процесами світової економіки. У зв'язку з цим актуальними є реформи, що відбуваються у конкуренційному законодавстві Європейського Союзу (далі ЄС). Нині воно є ефективним механізмом, який забезпечує участь окремих країн-учасниць ЄС у міжнародному поділі праці, допомагає вирішувати питання економіко-правового характеру, підвищує економічну ефективність та створює сприятливий клімат для розвитку господарських зв'язків.
Реалізація джерел конкуренційного законодавства (норм і статей Римської угоди) забезпечує проведення скоординованої та злагодженої конкурентної політики на міждержавному рівні серед країн-учасниць ЄС.
Розвиток європейського права в останнє десятиріччя досяг того рівня, коли національне право не просто посилається на норми європейських правових актів, але і створює національні норми, розвиваючи обов'язкові норми європейського Співтовариства. Таким чином, європейське право проникає і активно впливає на процес правотворчості в державах-членах ЄС.
Договір про утворення європейського Співтовариства, передбачає досить широкий круг відносин, який розв'язується на основі співпраці, а також проведення сумісних заходів (податкова, валютна, митна політика, повноваження у сфері конкуренції і антимонополістичної діяльності, екологічна безпека, розвиток культурних і науково-технічних зв'язків, транспортна політика, розвиток сільського господарства і ін.).
Реформи, що проводяться у конкурентному законодавстві ЄС, впливають на методи роботи її Комісії. Нові правові норми звільняють Комісію ЄС від опрацювання великої кількості нотифікацій. Вона вже не буде вирішувати питання щодо надання виключних дозволів, а прийматиме рішення, пов'язані з виявленням і припиненням порушень конкурентного законодавства. А у прийнятті рішень більше покладатиметься на скарги і розслідування, що будуть проводитися з її ініціативи. Важливими є зміни у співробітництві між Комісією ЄС і національними конкурентними органами. Згідно із встановленими принципами перевага надається розгляду справ спеціальним органом чи органами влади, які найефективніше зможуть відновити конкуренцію на ринку. Національні конкурентні органи перш, ніж вжити офіційних заходів, інформуватимуть Комісію ЄС про них.
Процес переосмислення конкурентної політики європейського Союзу, що завершився ухваленням ряду нових нормативних актів, більше відповідає потребам адекватного регулювання відповідних правовідносин.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?