Дипломна робота «Експортні операції ДП "Ружин-молоко"», 2008 рік

З предмету ЗЕД · додано 19.05.2009 08:41 · від Oleg · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. РОЗДІЛ 1. Теоретичне обґрунтування організації та здійснення експортних операцій. 1.1. Сучасний стан експортних операцій, здійснюваних переробними підприємствами в Україні. 1.2. Правові аспекти регулювання експортних операцій. 1.3. Стан світового ринку молокопродукції на сучасному стані. РОЗДІЛ 2. Сучасний стан здійснення експортних операцій на підприємстві 2.1. Виробничо-економічна характеристика підприємства. 2.2. Аналіз виробництва та ринку збуту продукції. 2.3. Економічна ефективність здійснення експортних операцій. РОЗДІЛ 3. Шляхи підвищення економічної ефективності здійснення експортних операцій. 3.1. Удосконалення організації та економічної ефективності здійснення експортних операцій на підприємстві. 3.2. Вимоги до молоко продукції, що експортується. 3.3. Підвищення екологічності продукції та екологічний аудит на підприємстві. РОЗДІЛ 4. Охорона праці на підприємстві. 4.1. Нормативне забезпечення охорони праці на підприємстві. 4.2. Стан охорона праці в ДП “Ружин-молоко”. 4.3. Фінансування заходів з охорони праці. Висновки і пропозиції. Список використаної літератури. Додатки.

Висновок

В даній роботі було розглянуто організацію здійснення експортних операцій в ДП “Ружин-молоко” ТОВ “Олімп”.

ДП “Ружин-молоко” на даний час експортує лише один вид молочної продукції - сухе знежирене молоко (СЗМ), хоча асортимент молочної продукції, що випускає підприємство, досить значний (близько 8 найменувань). Експорт СЗМ здійснюється до таких країн, як Вірменія, Болгарія та Нідерланди. Доля експортних операцій в загальній виручці становила: в 2005 р - 0,67 %; в 2006 - 3,2 %; в 2007 - 2,8 %. Доля експортних операцій в загальній виручці і валютні надходження від даного виду операцій у 2006 році зросли порівняно з 2005 роком відповідно у 4,7 і 5 разів. Проте у 2007 році, за рахунок припинення експорту СЗМ до Вірменії, виручка від експортних операцій зменшилася відносно до 2006 року і становила 356611,6 гривень. Протягом 2005-2007 років найбільше реалізовано сухого знежиреного молока до Нідерландів - 70т. Всього за досліджуванні роки СЗМ було реалізовано 130т (з них40т у Болгарію і 20 т у Вірменію).До Нідерландів даний вид продукції реалізовувався за найнижчими цінами - в середньому 5948 грн. за 1 тону. За рахунок найбільшої кількості реалізованої продукції у Нідерланди, ДП “Ружин-молоко” отримав найбільшу виручку від експортних операцій - 416351,3 грн. в порівнянні з іншими країнами.

Всі поставки контрагентам здійснювались на умовах FCA “Франко-перевізник”. Ця умова поставки може застосовуватися при будь-якому способі поставок, включаючи змішанні перевезення.

Організація здійснення експортних операцій ДП “Ружин-молоко” включає всі підрозділи: виробничі, функціональні та адміністративні. Але найбільше значення має відділ заготівок і збуту продукції.

Менеджери даного відділу займаються пошуком контрагентів на зовнішньому ринку, збором необхідної інформації, та укладанням зовнішньо торгівельних контрактів.

При розширенні обсягів експорту ДП “Ружин-молоко” необхідно створити експортний відділ. Технологія зовнішньоекономічної діяльності підприємства розпочинається на стадії пакування, що включає розфасовку, упакування і маркування молочної продукції. Закінчується організація експортних операцій доставкою сухого знежиреного молока до пункту призначення та надання необхідних документів, серед яких важливе значення мають сертифікати. Це сертифікат відповідності, ветеринарний, виробництва, радіоактивності та сертифікат виробника про якість.

Економічна ефективність здійснення експортних операцій даним підприємством може бути набагато вищою, ніж за дані досліджувані роки за рахунок збільшення обсягу експортних операцій та виходу на інші зовнішні ринки збуту молочної продукції. На мою думку, це справа часу. Для цього необхідно вдосконалити існуючу систему організації здійснення експортних операцій в дочірньому підприємстві “Ружин –молоко”. Тому я вважаю, що доцільно буде запропонувати наступне:

1) необхідно ретельно досліджувати кон’юнктури зовнішніх риків збуту молочної продукції;

2) необхідно здійснювати пошук нових іноземних партнерів, тобто розширювати діапазон закордонного збуту продукції;

3) чітко формувати умови зовнішньоторговельних контрактів, які мають вигідні для обох сторін угоди;

4) необхідно підвищувати конкурентоспроможність продукції;

5) посилення ролі міжнародних стандартів при виробництві продукції;

6) розширення асортименту продукції нетрадиційної для підприємства (біопродуктів, молока тривалого зберігання, йогуртів та сиркових мас, десертів, мусів).

7) істотне поліпшення якості молочної продукції з високим ступенем переробки екологічно чистої сировини; випуск молочних продуктів лікувально-профілактичної дії та тривалого зберігання;

8) використання зручної сучасної упаковки для молокопродукції;

9) залучити у виробництво більших обсягів сировини, адже виробничі потужності сировини даного переробного підприємства використовується неповністю (лише на 70 %).

Я вважаю, що для ДП “Ружин-молоко” було б ефективно розширити експорт своєї продукції перш за все до країн СНД та Азії, де не такі жорсткі вимоги та складні умови на ринках молока та молочної продукції, як в країнах ЄС.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?