Курсова робота «Імпортозаміщення та експортна орієнтація економіки України», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 19.05.2009 01:55 · від Білочка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1.Основні концепції дослідження економічного зростання з питань зовнішньоекономічної діяльності 5 2.Аналіз зовнішньоекономічної діяльності в Україні за останні роки 15 3.Пропозиції щодо імпортозаміщення та експортної орієнтації економіки 21 Висновки 31 Використовувана література: 34 Додатки 36

Висновок

Невід’ємною складовою частиною національної економіки є зовнішня торгівля. Вона служить джерелом одержання іноземної валюти; фактором інтеграції країни в систему світового господарства. Відповідно до її розвитку кожна держава приділяє особливу увагу, направляючи і заохочуючи її. Україна має великий експортний потенціал. Маючи площу 0,4% загальної світової суші і чисельність населення на рівні 0,8% загальносвітової кількості. Україна повною мірою забезпечена висококваліфікованими кадрами. До того ж Україна має вигідне географічне розташування.

Тому, на мою думку, експортна стратегія України має бути спрямована на структурну перебудову економіки, вдосконалення галузевої та територіальної структури виробництва, збільшення питомої ваги й обсягів продукції з високим ступенем обробки, особливо наукоємної, скорочення вивезення продукції ресурсоємних виробництв, що обумовлюють велику залежність від поставок енергоносіїв, сировини та напівфабрикатів, створення умов для поступового поетапного послаблення режиму жорсткої залежності від імпортерів-монополістів стратегічних сировинних ресурсів. Важливим завданням зовнішньоекономічної політики країни є поглиблення інтеграції з найближчими сусідами - європейськими структурами. Визначальним при цьому є забезпечення всебічного динамічного розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом. На нинішньому етапі розвитку у відносинах з ЄС для України першочерговою є можливість приєднання до окремих європейських програм інтеграційного характеру, насамперед у галузях енергетики, транспорту, науки і техніки, інформатики, сільського господарства, окремих галузей промисловості, охорони навколишнього середовища, освіти тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?